Wróć do listy

Sarnowa, Sarnowa

34 588 zł
34 588 zł/m2
Obiekt 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 34 588 zł
Miasto Sarnowa
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 4 612 zł
Numer oferty 244925X573614353
Termin wpłaty wadium 22-02-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Rawiczu Elżbieta Zawieja na podstawie przepisu art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 23-02-2023 r. o godz. 09:00 w budynku Sądu Rejonowego w Rawiczu mającego siedzibę pod adresem ul. Ignacego Buszy 1, 63-900 Rawicz w sali nr 106, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości położonej pod adresem: 63-900 Sarnowa, ul. Stodołowa, teren zabudowany, działka nr 434, obszar całej nieruchomości 0,0302 HA - dla której Sąd Rejonowy w Rawiczu, IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X stanowiącej własność dłużnika

Suma oszacowania wynosi 46 117,00 zł, zaś cena wywołania stanowi trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi 34 587,75 zł.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 4 611,70 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce w kancelarii komornika albo na rachunek bankowy komornika:
Santander Bank Polska Spółka Akcyjna 1 Oddział w Rawiczu 11 1090 1287 0000 0001 4250 3648
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób.
Zgodnie z art. 963 Kpc rękojmię złożoną przez licytanta, któremu udzielono przybycia, zatrzymuje się; pozostałym licytantom zwraca się ją niezwłocznie.
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 i 2 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły. Stawienie się jednego licytanta wystarcza do odbycia się przetargu.
W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno będzie oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 8.00 do godz. 18.00 po wcześniejszym uzgodnieniu z komornikiem (nr tel. 726-726-815, 669-801-818) oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym w Rawiczu protokół opisu i oszacowania nieruchomości (należy powołać się na sygnaturę akt sądowych:
I Co 150/22).
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.
Zgodnie z art. 977 Kpc pełnomocnictwo do udziału w przetargu powinno być stwierdzone dokumentem z podpisem urzędowo poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki organizacyjne samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom lub radcom prawnym nie wymagają poświadczenia.

Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.