Wróć do listy

Warszawa, Mokotów

251 719 zł
251 719 zł/m2
Mieszkanie 1,00 m2 Licytacja komornicza Udział % Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 251 719 zł
Miasto Warszawa
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo mazowieckie
Ulica Egejska 6
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 33 563 zł
Numer oferty 244856X573452755
Termin wpłaty wadium 02-02-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa Marcin Pieńkos na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 03-02-2023 o godz. 13:30 w budynku Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa z siedzibą przy Ogrodowa 51a, 00-873 Warszawa, pokój 303, odbędzie się pierwsza licytacja spółdzielczego lokalu mieszkalnego należącego do dłużnika: xx, położonego przy Egejska 6/49, 02-764 Warszawa wpisanego w rejestrze lokali własnościowych: Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Energetyka pod numerem - (adres spółdzielni: Zwierzyniecka 8A, Warszawa, 00-719 Warszawa).
Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest udział 5/8 niewydzielonej części ograniczonego prawa rzeczowego - spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego należącego do dłużnika: xx ołożonego: 02-764 Warszawa, ul. Egejska 6/49, wpisanego w rejestrze lokali własnościowych: Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Energetyka. Dla nieruchomości nie została urządzona Księga Wieczysta. Lokal mieszkalny położony jest na czwartym (ostatnim) piętrze budynku. Powierzchnia użytkowa mieszkania wynosi 63,40 m2. Składa się on z czterech pokoi, przedpokoju, widnej kuchni, łazienki i wc. Mieszkanie rozkładowe. Przylega do niego balkon.

Suma oszacowania wynosi 335 625,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 251 718,75 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 33 562,50 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien do dnia poprzedzającego licytację złożyć rękojmię na konto komornika. Rękojmię należy uiścić na konto komornika:

Bank Millennium SA Millennium - Centrum Rozliczeniowe 72 11602202 0000 0001 3125 7871 w tytule podając sygn. akt sprawy.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 00:00 do godz. 00:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym dla Warszawy-Mokotowa mieszczącym się pod adresem: Ogrodowa 51a, Warszawa, 00-873 Warszawa.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.