Wróć do listy

Żydowo, wielkopolskie

110 467 zł
2 008 zł/m2
Mieszkanie 55,00 m2 2 pokoje Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 110 467 zł
Miasto Żydowo
Powierzchnia 55,00 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica Przecławska 12
Liczba pokoi 2
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 110 467 zł
Numer oferty 244804X573330971
Termin wpłaty wadium 07-03-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Szamotułach

Rafał Szulc

Kancelaria Komornicza, Młyńska 7, Szamotuły, 64-500 Szamotuły

tel. 61 29 24 508 / fax. 61 29 24 508

Sygnatura: KM 673/19

OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Szamotułach Rafał Szulc na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 08-03-2023 o godz. 09:50 w budynku Sądu Rejonowego w Szamotułach z siedzibą przy Aleja 1 Maja 5a, 64-500 Szamotuły, pokój 205, odbędzie się druga licytacja lokalu mieszkalnego należącego do dłużnika: xx, położonego przy Przecławska 12/4,Żydowo, 62-090 Rokietnica, dla którego SĄD REJONOWY SZAMOTUŁY V WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Suma oszacowania wynosi 165 700,00 zł zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 110 466,67 zł.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 16 570,00 zł. najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmię należy złożyć w gotówce, wpłacić przelewem na rachunek bankowy komornika w Banku Spółdzielczym Duszniki - nr 50 9072 0002 2004 0401 9527 0001 lub złożyć w  książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób. 

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 14:00 do godz. 18:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym w Szamotułach mieszczącym się pod adresem: Aleja 1 Maja 5a, Szamotuły, 64-500 Szamotuły.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.