Wróć do listy

Słonecznik, warmińsko-mazurskie

60 555 zł
932 zł/m2
Mieszkanie 65,00 m2 3 pokoje 1 piętro Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 60 555 zł
Miasto Słonecznik
Powierzchnia 65,00 m2
Województwo warmińsko-mazurskie
Ulica 114
Liczba pokoi 3
Piętro 1
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 8 074 zł
Numer oferty 24455X57273613
Termin wpłaty wadium 09-04-2019 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Ostródzie

Wojciech Wawrzynkowski

Kancelaria Komornicza, ul. Pomorska 21, Morąg, 14-300 Morąg

tel. 897575442 / fax.

Sygnatura: Km 424/18

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostródzie Wojciech Wawrzynkowski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 10-04-2019 o godz. 13:00 w budynku Sądu Rejonowego w Ostródzie z siedzibą przy ul. Jana III Sobieskiego 12, 14-100 Ostróda, pokój VIII, odbędzie się pierwsza licytacja lokalu mieszkalnego będącego wspólną własnością dłużników: , położonego przy Słonecznik 114/10,Słonecznik, 14-300 Morąg, dla którego Sąd Rejonowy w Ostródzie VI Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Morągu prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Lokal mieszkalny nr 10 o powierzchni użytkowej 65,00 m kw usytuowany na I piętrze w budynku mieszkalnym wielorodzinnym nr 114 położonym w Słoneczniku, gmina Morąg, powiat ostródzki, województwo warmińsko-mazurskie, wraz z:
-udziałem 524/10000 we współwłasności budynku i innych urządzeniach nie służących wyłącznie do użytku właścicieli poszczególnych lokali
- udziałem 524/10000 w prawie własności gruntu – KW EL2O/00014797/
Lokal mieszkalny położony jest na I piętrze i składa się z trzech pokoi, garderoby, kuchni, przedpokoju, łazienki i wc. Lokal posiada balkon.

Suma oszacowania wynosi 80 740,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 60 555,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 8 074,00 zł. Rękojmia powinna być złożona najpóźniej na dzień przed licytacją w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi lub na rachunek bankowy kancelarii komornika: Morąsko-Zalewski Bank Spółdzielczy w Zalewie O Morąg 36 88430003 0030 0108 3000 0010.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 14:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.