Wróć do listy

Strzelce Wielkie, małopolskie

80 396 zł
1 644 zł/m2
Dom 48,90 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 80 396 zł
Powierzchnia 48,90 m2
Województwo małopolskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 10 720 zł
Numer oferty 24378X57093279
Termin wpłaty wadium 05-03-2019 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Brzesku na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 06-03-2019 o godz. 08:30 w budynku Sądu Rejonowego w Brzesku z siedzibą przy Kościuszki 20, 32-800 Brzesko, pokój 301, odbędzie się pierwsza licytacja:

- nieruchomości należącej do dłużnika: , położonej przy ,Wrzępia, 32-822 Strzelce Wielkie, dla której SĄD REJONOWY BRZESKO IV WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Działka nr 325 o pow. 0,3098 ha / cz. zabudowa 735 m2, cz. budowlana 1105 m2, cz. rolna 0,1258 ha/. Zgodnie z zapisem w ewidencji gruntów - są to grunty rolne zabudowane Br-PsIII, łąki trwałe ŁII,ŁIII. Kształt działki regularny o wymiarach szer. 17 m, dł. 185 m. Działka przylega do drogi publicznej asfaltowej bocznej dochodzącej do głównej drogi przechodzącej przez wieś. Uzbrojenie terenu stanowi sieć wodociągowa i elektroenergetyczna. Na działce znajduje się budynek mieszkalny drewniany z 1939 r. / wg. informacji uczestników oględzin / Budynek z bali drewnianych, kryty dachem w konstrukcji drewnianej z pokryciem z blachy. Skład pomieszczeń i obmiar jednokrotny powierzchni budynku z natury: pokój z kuchnią 20,55 m2, pokój 10,84 m2, pokój 8,52 m2,przedpokój 4,48 m2, łazienka 4,54 m2. Powierzchnia użytkowa wynosi : 48,93 m2. Instalacje wewnętrzne – sieć elektryczna, sieć wodociągowa, sieć kanalizacyjna, co własne na paliwo stałe oraz piec kaflowy w kuchni. Budynek w dobrym stanie technicznym po remontach. Budynek gospodarczy drewniany – budynek parterowy z 1939 r., dach drewniany kryty dachówką, drzwi drewniane. Powierzchnia zabudowy wynosi 33 m2. Stan techniczny budynku zły. Garaż typu blaszak nietrwale z gruntem związany o pow. 14,88 m2 z wylewką betonową.

Suma oszacowania wynosi 107 195,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 80 396,25 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 10 719,50 zł.

Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP S.A. 48 1020 4984 0000 4902 0003 3381.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Historyczne ceny