Karsibór, zachodniopomorskie
Szczegóły
Opis
Ogłasza ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż nieruchomości zabudowanej budynkiem gospodarczym nr 20/22 w miejscowości Karsibór:
działka nr 20/22 o powierzchni 0,1342 ha w tym : ( Ba – tereny przemysłowe – 0,1342ha , budynek gospodarczy w średnim stanie o powierzchni użytkowej 59,50 m2 ) położona w obrębie 0056 Karsibór, Gmina Wałcz.
XXXX/XXXXXXXX/X , Dział III i IV Księgi Wieczystej bez wpisów .
Cena działki 77.000,00 złotych w tym wartość budynku gospodarczego 16.300,00 zł.( siedemdziesiąt siedem tysięcy ) netto + podatek VAT.
Wysokość wadium wynosi 10.000,00 złotych ( dziesięć tysięcy złotych ) .
Przetarg odbędzie się 10 lutego 2023 r. o godzinie 9.00 w Urzędzie Gminy Wałcz, ul. Dąbrowskiego 8, sala Narad.
Postąpienie wynosi 1% ceny wywoławczej w zaokrągleniu do pełnych dziesiątek
Przeznaczenie w planie – tereny potencjalnych zlewni kanalizacji sanitarnej .
I . Uzasadnienie wyboru formy przetargu : nie dotyczy
II. Wadium należy wpłacić na konto Bank Pekao S.A. I O/Wałcz 24 1240 3712 1111 0000 4363 6691 najpóźniej do dnia 7 lutego 2023 r. ( decyduje data wpływu wadium na wskazane konto ).
Dowód wniesienia wadium należy posiadać w dniu przetargu i okazać komisji przetargowej przed przetargiem . W tytule wpłaty należy podać nr działki i jej położenie .
Wadium wpłacone przez uczestnika przetargu, który wygra przetarg, zalicza się na poczet nabytej działki . Wadium wpłacone przez pozostałych uczestników zwraca się niezwłocznie po zamknięciu przetargu w terminie do 3 dni .
Z przetargu sporządzony zostanie protokół nabycia nieruchomości, który stanowi podstawę do zawarcia notarialnej umowy sprzedaży.
Jeśli osoba ustalona jako nabywca nieruchomości nie stawi się bez usprawiedliwienia w miejscu i terminie podanym w zawiadomieniu celem zawarcia umowy sprzedaży, Wójt Gminy może odstąpić od zawarcia umowy a wpłacone wadium nie podlega zwrotowi.
III. Nieruchomość sprzedawana jest na podstawie danych z ewidencji gruntów i budynków zgodnym z wyrysem z mapy ewidencyjnej. W przypadku ewentualnego wznowienia granic wykonanego na koszt i staraniem nabywcy Gmina Wałcz nie bierze odpowiedzialności za ewentualne różnice.
IV. Koszty związane z zawarciem umowy sprzedaży i opłaty sądowe ponosi nabywca.
Zawarcie umowy notarialnej następuje w terminie do 21 dni od dnia przeprowadzenia przetargu.
Informacji o nieruchomości wystawionej do przetargu udziela się w pokoju nr 19 Urzędu Gminy Wałcz, ul. Dąbrowskiego 8 (tel. 067 258 02 41 wew. 21 ).
Historyczne ceny
Rodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie