Wróć do listy

Brudnice, mazowieckie

18 450 zł
Działka 0.4523 ha 2 działek Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 18 450 zł
Miasto Brudnice
Powierzchnia 0.4523 ha
Województwo mazowieckie
Liczba działek 2
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 2 460 zł
Numer oferty 240705X563731113
Termin wpłaty wadium 01-02-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Mławie Jerzy Berdyga na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 02-02-2023 o godz. 13:00 w budynku Sądu Rejonowego w Mławie z siedzibą przy Reymonta 3, 06-500 Mława, pokój 3 B, odbędzie się pierwsza licytacja

nieruchomości, której właścicielem jest xx i położonej przy ,Brudnice, 09-300 Żuromin , dla której Sąd Rejonowy w Mławie VII Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Żurominie (adres: ul. ul. Olszewska 9/11, Żuromin, 09-300 Żuromin) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
- działka gruntu nr ewidencyjny 22/2 o pow. 0,1691 ha grunty orne klasa RV i RVI cena oszacowania 9 840,00 zł. suma wywołania 7 380,00 zł. rękojmia 984,00 zł. - działka gruntu nr ewidencyjny 22/4 o pow.0,2832 ha grunty orne klasa RV i RVI cena oszacowania 14 760,00 zł. suma wywołania 11 070,00 zł. rękojmia 1476,00 zł.

Suma oszacowania wynosi 24 600,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 18 450,00 zł. Sprzedaż towaru podlega opodatkowaniu podatkiem VAT w wysokości 23%. Wyżej zaprezentowana kwota stanowi kwotę brutto. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 2 460,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP SA O/CIECHANÓW 15 1020 1592 0000 2102 0054 3538.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 15:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie mieszczącym się pod adresem: ul. Reymonta 3, Mława, 06-500 Mława.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.