Wróć do listy

Jabłonna Pierwsza, lubelskie

176 700 zł
1 333 zł/m2
Dom 132,60 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 176 700 zł
Powierzchnia 132,60 m2
Województwo lubelskie
Ulica 17
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 23 560 zł
Numer oferty 237183X555482589
Termin wpłaty wadium 01-02-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym  Lublin-Wschód w Lublinie

Kamil Dobosz

Kancelaria Komornicza, Turystyczna 32,  Lublin,   20-207 Lublin

tel. 727-350-300 / fax. 

Sygnatura: KMP 105/97

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym   Lublin-Wschód w Lublinie Kamil Dobosz na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu  02-02-2023 o godz. 11:00  w budynku Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą przy Wyszyńskiego 18, 21-040 Świdnik, pokój XII,  odbędzie się pierwsza licytacja

nieruchomości, której właścicielem jest xx  położonej przy  17, 23-114 Jabłonna Pierwsza , dla której  Sąd Rejonowy Lublin - Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku  (adres: ul. Wyszyńskiego 18, Świdnik,  21-040 Świdnik prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Nieruchomość gruntowa będąca przedmiotem prawa własności – działka nr 528/3 położona na gruntach wsi Jabłonna Pierwsza, gmina Jabłonna, obręb 0006 Jabłonna Pierwsza, ark. 1.
Nieruchomość gruntowa składająca się z działki ewidencyjnej nr 528/3 o powierzchni 0,35 ha, zabudowanej murowanym budynkiem mieszkalnym, uzbrojenie terenu E, W, G, T, dojazd drogą o nawierzchni asfaltowej.
Nieruchomość zlokalizowana jest bezpośrednio przy drodze lokalnej gminnej o nawierzchni asfaltowej z wykonanym zjazdem od strony wschodniej.
We wschodniej części działki zlokalizowany jest budynek mieszkalny o konstrukcji murowanej. Nieruchomość nie jest ogrodzona za wyjątkiem fragmentu jej północno – zachodniej granicy ogrodzeniem z siatki na słupkach stalowych. Brak jest wykonanych utwardzeń. W sąsiedztwie budynku działka wymaga przeprowadzenia prac porządkowych. Środkowa część działki użytkowana jest rolniczo. Pozostała zachodnia część działki jest zadrzewiona i zakrzewiona.
Budynek mieszkalny jednorodzinny, wolnostojący o dwóch kondygnacjach nadziemnych, podpiwniczony, ze strychem nieużytkowym, wzniesiony na planie prostokąta z dobudowanym gankiem wejściowym, rok zakończenia budowy – 1980, materiał: mur. Powierzchnia zabudowy 95,85 m2, powierzchnia netto 132,60 m2.

Suma oszacowania wynosi 235 600,00 zł, zaś cena wywołania jest równa  3/4 sumy oszacowania i wynosi 176 700,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 23 560,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.  Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Bank Gospodarki Żywnościowej 63 2030 0045 1110 0000 0147 0170.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 07:30 do godz. 15:30. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie mieszczącym się pod adresem: ul. Wyszyńskiego 18, Świdnik, 21-040  Świdnik.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.