Wróć do listy

Huta Mińska, mazowieckie

265 053 zł
265 053 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 265 053 zł
Miasto Huta Mińska
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo mazowieckie
Ulica Dluga 16
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 39 758 zł
Numer oferty 236865X554737833
Termin wpłaty wadium 15-01-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Mińsku Mazowieckim

Bartosz Sitkowski

Kancelaria Komornicza, Kościuszki 14,  Mińsk Mazowiecki,   05-300 Mińsk Mazowiecki

tel. 25 756 51 99 / fax. 25 756 51 99

Sygnatura: Km 157/20

OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym  w Mińsku Mazowieckim Bartosz Sitkowski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu  16-01-2023 o godz. 13:30  w budynku Sądu Rejonowego w Mińsku Mazowieckim z siedzibą przy Okrzei 14, 05-300 MIńsk Mazowiecki, pokój sala 3,  odbędzie się druga licytacja

nieruchomości, której właścicielem jest xx  położonej przy  , 05-300 Huta Mińska , dla której  Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim V Wydział Ksiąg Wieczystych  (adres: ul. ul. Okrzei 14, Mińsk Mazowiecki, 05-300 Mińsk Mazowiecki)   prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
nieruchomość gruntowa zabudowana oznaczona jako działka ewid. nr 60/1 o pow. 0,0580ha położona w miejscowości Huta Mińska, ul. Długa 16, gm. Mińsk Mazowiecki, pow. miński, woj. Mazowieckie, należącej do dłużnika: xx, dla której Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Działka nr 60/1, stanowiąca nieruchomość gruntową zabudowaną, zlokalizowana jest w północno-zachodniej części wsi, przy ul. Długiej o nawierzchni bitumicznej, w odległości ok. 800 m od centrum miejscowości i drogi wojewódzkiej nr 802. Bezpośrednie sąsiedztwo nieruchomości stanowi zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna oraz tereny leśne. Działka o powierzchni 0,0580 ha, w kształcie prostokąta, stanowi teren płaski, nieutwardzony, ogrodzony od frontu ogrodzeniem z przęseł konstrukcji stalowej wypełnionych sztachetami drewnianymi, z furtką i bramą rozwieraną konstrukcji jak przęsła, z dwóch stron siatką stalową, zaś od strony wschodniej brak ogrodzenia. Na działce posadowiony jest wolnostojący, częściowo podpiwniczony, parterowy z użytkowym poddaszem, murowany budynek mieszkalny jednorodzinny, Teren działki uzbrojony jest w sieć elektroenergetyczną oraz wodociągową, kanalizacja lokalna. Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej - ul. Długiej.

Suma oszacowania wynosi 397 580,00 zł, zaś cena wywołania jest równa  2/3 sumy oszacowania i wynosi 265 053,33 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 39 758,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.  Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO Oddział 1 w Siedlcach 04 1020 4476 0000 8102 0296 3916.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 15:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie mieszczącym się pod adresem: ul. Okrzei 14, MIńsk Mazowiecki, 05-300  Mińsk Mazowiecki.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.