Wróć do listy

Gostomia, zachodniopomorskie

106 950 zł
2 101 zł/m2
Mieszkanie 50,90 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 106 950 zł
Miasto Gostomia
Powierzchnia 50,90 m2
Województwo zachodniopomorskie
Ulica 76
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 14 260 zł
Numer oferty 236309X553435681
Termin wpłaty wadium 12-02-2023 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Wałczu

Grzegorz Wołodkowicz

Kancelaria Komornicza, Kościelna 2,  Wałcz,   78-600 Wałcz

tel. 672509256 / fax. 672509256

Sygnatura: GKm 72/21

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym  w Wałczu Grzegorz Wołodkowicz na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu  13-02-2023 o godz. 13:00  pod adresem: Sąd Rejonowy w Wałczu I Wydział Cywilny, ul. Bydgoska 13, 78-600 Wałcz, pokój 10,  odbędzie się pierwsza licytacja

lokalu mieszkalnego, którego  właścicielem jest cc   położonego przy  Gostomia 76/16,Gostomia,  78-600 Wałcz , dla którego  Sąd Rejonowy w Wałczu V Wydział Ksiąg Wieczystych  (adres: ul. ul. Sądowa 2, WAŁCZ, 78-600 Wałcz)   prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Suma oszacowania wynosi 142 600,00 zł, zaś cena wywołania jest równa  3/4 sumy oszacowania i wynosi 106 950,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 14 260,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.  Rękojmię można uiścić także na konto komornika: BNP Paribas Polska SA 54 1600 1462 1802 6080 4000 0001.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją w sądzie mieszczącycm się pod adresem: ul. Sądowa  2, Wałcz, 78-600 Wałcz można przeglądać protokół opisu i oszacowania wyżej wymienionej nieruchomosći. 

Nieruchomość można oglądać w następujących terminach: 

Data oględzin Godziny oględzin
24.01.2023 10:30 - 10:45

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.