Wróć do listy

Raczyny, mazowieckie

207 000 zł
207 000 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 207 000 zł
Miasto Raczyny
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo mazowieckie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 27 600 zł
Numer oferty 233636X547175515
Termin wpłaty wadium 14-12-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Mławie Jerzy Berdyga na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 15-12-2022 o godz. 09:00 w budynku Sądu Rejonowego w Mławie z siedzibą przy Reymonta 3, 06-500 Mława, pokój 1B, odbędzie się pierwsza licytacja

nieruchomości, której właścicielem jest xx położonej przy ,Raczyny, 09-300 Żuromin , dla której Sąd Rejonowy w Mławie VII Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Żurominie (adres: ul. ul. Olszewska 9/11, Żuromin, 09-300 Żuromin) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
zabudowana nieruchomośc rolna Obręb: 0017 Raczyny, Jednostka ewidencyjna: 143706_5 Żuromin o łącznej pow. 3,07 ha : - działka ewidencyjna nr 66 o pow.2.03 ha w części 0,18 ha zabudowana bydynkiem mieszkalnym oraz budynkiem inwentarsko składowym , pozostała część działki użytkowana jako użytek zielony suma oszacowania: 258.900,00 zł cena wywołania 194.175,00 zł rękojmia: 25.890,00 zł - działki nr ewidencyjny 249 o pow.1,04 ha nieużytek i częściowo użytek zielony suma oszacowania: 17.100,00 zł cena wywołania 12.825,00 zł rękojmia: 1.710,00 zł Nieruchomość jest obciążona umową dzierżawy zawartą na okres 10 lat od dnia 08.05.2014r. do 08.05.2024r. z możliwością 3 miesięcznego wypowiedzenia umowy: - dla działki nr ewidencyjny 66 roczny czynsz dzierżawy przyjęto w wysokości 2.826,00 zł, - dla działki nr ewidencyjny 249 roczny czynsz dzierżawy przyjęto w wysokości 513,00 zł,

Suma oszacowania wynosi 276 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 207 000,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 27 600,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP SA O/CIECHANÓW 15 1020 1592 0000 2102 0054 3538.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 15:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie mieszczącym się pod adresem: ul. Reymonta 3, Mława, 06-500 Mława.

Historyczne ceny