Wróć do listy

Bolesławice, pomorskie

16 500 000 zł
884 zł/m2
Obiekt 18 668,45 m2 Zakup od syndyka Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 16 500 000 zł
Miasto Bolesławice
Powierzchnia 18 668,45 m2
Województwo pomorskie
Ulica Wspólna 1
Tryb sprzedaży Syndyk
Wadium 500 000 zł
Numer oferty 22965X53784033
Termin wpłaty wadium 12-03-2019 Co to znaczy?

Opis

SYNDYK ZAPRASZA DO PRZETARGU NIEOGRANICZONEGO



na zakup PRZEDSIĘBIORSTWA TRIGONELA Sp. z o.o. jako zespołu składników majątkowych i niemajątkowych przeznaczonych do prowadzenia działalności gospodarczej, w rozumieniu art 55(1) kc, tj. nieruchomości położonej w Bolesławicach (76-251) przy ul. Wspólnej 1, o pow. 5,05 ha zabudowanej budynkiem CENTRUM HANDLOWO USŁUGOWE o pow. 18.668,45 m2 (wraz z parkingami, budowlami i urządzeniami), dla której Sąd Rejonowy w Słupsku Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi KW nr XXXX/XXXXXXXX/X, ruchomości upadłego znajdujących się na w/w budynku, wierzytelności upadłego powstałych do dnia ogłoszenia upadłości, praw i obowiązków wynikających z zawartych przez syndyka i obowiązujących w dacie sprzedaży: umów najmu powierzchni w Centrum Handlowo-Usługowym, za cenę wywoławczą 16 500 000,00 złotych (szesnaście milionów pięćset złotych)- sprzedaż zwolniona z VAT.

Warunkiem przystąpienia do przetargu jest złożenie pisemnej oferty na zakup PRZEDSIĘBIORSTWA, przy czym oferta winna zawierać:

a) imię, nazwisko lub nazwę oferenta,

b) NIP, Regon, adres zamieszkania lub siedziby osoby prawnej, telefon kontaktowy

c) aktualny wyciąg z rejestru /ewidencji/ oferenta z uwidocznionymi nazwiskami osób reprezentujących, w przypadku działania pełnomocnika -dodatkowa uwierzytelnione notarialnie pełnomocnictwo do składania oświadczeń woli w imieniu oferenta, a w przypadku spółek z ograniczoną odpowiedzialnością udokumentowane spełnianie wymagań art. 230 ksh,

d) oferowaną cenę nabycia , nie niższą niż wskazana wyżej cena wywoławcza cena

e) dowód uiszczenia wadium,

f) oświadczenie oferenta że:

- zapoznał się z przedmiotem przetargu

- uiści cenę nabycia poleceniem przelewu na konto sprzedawcy najpóźniej w dniu poprzedzającym datę zawarcia umowy sprzedaży

- zobowiązuje się pokryć opłaty związane z przeniesieniem prawa własności przedmiotów przetargu,

Oferta i załączone do niej dokumenty winny być sporządzone w języku polskim, zaś ewentualne tłumaczenia z języka obcego winny być sporządzone przez tłumacza przysięgłego.

Wadium w wysokości 500.000,00 zł (pięćset tysięcy zł) należy wpłacić na rachunek NRB 31 2490 0005 0000 4610 2068 4405, do dnia 12 marca 2019r./data wpływu na konto/, które zostanie zaliczone na poczet ceny w przypadku wybrania oferty i skutecznego zawarcia umowy kupna-sprzedaży przedsiębiorstwa lub ulegnie przepadkowi w przypadku nieprzystąpienia do umowy w zakreślonym przez syndyka terminie. Wadium uczestników, których oferta nie zostanie wybrana zostanie zwrócone w terminie 3 dni od zamknięcia przetargu,

Pozostałe warunki: termin płatności ceny nabycia upływa nie później jak do dnia poprzedzającego sporządzenie umowy sprzedaży, zawarcie umowy sprzedaży nastąpi po uiszczeniu całej ceny potwierdzonej na koncie bankowym masy upadłości nie później niż w terminie dwóch miesięcy od dnia zatwierdzenia wyboru oferty przez sędziego-komisarza,

Oferty należy składać w zaklejonych kopertach w Sądzie Rejonowym w Słupsku VI Wydział Gospodarczy, ul. Szarych Szeregów 13, 76-200 Słupsk do dnia 12 marca 2019r. do godziny 15.30, ze wskazaniem sygn.akt VI GUp 11/13 i dopiskiem „przetarg na zakup PRZEDSIĘBIORSTWA TRIGONELA Sp. z o.o. ”. W przypadku składania ofert za pośrednictwem poczty datą wpływu oferty jest data wpływu do Sądu.

W przypadku wpływu zbliżonych kwotowo ofert na zakup w/w przedmiotów przetargu,

Syndyk dopuszcza na posiedzeniu w dniu 14 marca 2019r. dodatkową licytację ustną na zakup w/w przedsiębiorstwa.

Dopuszcza się możliwość zamknięcia przetargu bez wybrania oferty.

Otwarcie ofert nastąpi w dniu 14 marca 2019r. w sali nr 411 w budynku Sądu Rejonowego w Słupsku przy ul Szarych Szeregów 13 o godz. 13.00.

Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.