Wróć do listy

Śliwniki, wielkopolskie

56 445 zł
992 zł/m2
Mieszkanie 56,90 m2 3 pokoje 1 piętro Licytacja komornicza Udział % Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 56 445 zł
Miasto Śliwniki
Powierzchnia 56,90 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica Niemojowskich 5/3
Liczba pokoi 3
Piętro 1
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 8 467 zł
Numer oferty 227731X533346005
Termin wpłaty wadium 28-11-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim

Marcin Kasendra

Kancelaria Komornicza, Al. Powstańców Wlkp. 10, 63-400 Ostrów Wielkopolski

tel. / fax 627351023 

Sygnatura: Km 3123/12

OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Ostrowie Wlkp. Marcin Kasendra na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 29-11-2022 o godz. 08:40 w budynku Sądu Rejonowego w Ostrowie Wielkopolskim z siedzibą przy ul. Sądowej 2, 63-400 Ostrów Wielkopolski, pokój 27, odbędzie się druga licytacja ułamkowej części nieruchomości położonej pod adresem: Śliwniki ul. Niemojowskich 5/3, 63-460 Nowe Skalmierzyce, dla której Sąd Rejonowy w Ostrowie Wlkp. - V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
Lokal mieszkalny o łącznej powierzchni użytkowej 56,90 m2 składa się z 3 pokoi, kuchni, łazienki i przedpokoju; położony jest na pierwszym piętrze dwukondygnacyjnego wielorodzinnego budynku mieszkalnego. Mieszkanie wyposażone jest w instalację elektryczną, wodno - kanalizacją oraz centralnego ogrzewania - własne (piec w pralni). Udział związany z własnością lokalu w nieruchomości wspólnej XXXX/XXXXXXXX/X wynosi 57/420 części.

Suma oszacowania wynosi 84 667,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 56 444,67 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 8 466,70 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO Bp S.A. 60 1020 2267 0000 4102 0035 5271.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Sądowej 2 w pok. 31 odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.