Olkusz, małopolskie
Szczegóły
Opis
Rynek 1
ogłasza II przetarg ustny, nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, położonej w Olkuszu.
1. Przedmiotem przetargu jest niezabudowana działka nr 3174/56 o pow. 2646 m2, objęta księgą wieczystą XXXX/XXXXXXXX/X, położona w Olkuszu przy ulicy Al. 1000-lecia, stanowiąca własność Gminy Olkusz. Działka posiada kształt nieregularny, składający się z dwóch prostokątów o szerokości 8m (od ulicy) i 16,5m (na dalszym odcinku). Nieruchomość posiada dostęp do drogi publicznej oraz do uzbrojenia technicznego w postaci: sieci energetycznej, wodociągowej, gazowej i kanalizacyjnej.
Nieruchomość obciążona służebnościami przesyłu linii napowietrzno-kablowej oraz posadowienia słupów SN oraz służebnością przesyłu przyłącza teletechnicznego.
Z własnością działki związana jest nieodpłatna służebność przejazdu i przechodu przez działki nr 3174/46 oraz 3174/43 i 3174/15 objęte księgami wieczystymi XXXX/XXXXXXXX/X oraz XXXX/XXXXXXXX/X zapewniająca dostęp do drogi publicznej.
Z uwagi na kształt oraz obciążenia służebnościami przesyłu, mogą wystąpić utrudnienia w jej zabudowie. Otoczenie nieruchomości stanowią tereny produkcyjno-usługowe.
2. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego Al. 1000-lecia – ul. Osiecka zatwierdzonym Uchwałą Nr XLV/583/2005 Rady Miejskiej w Olkuszu z 28 grudnia 2005r. (Dz. U. Woj. Małopolskiego Nr 97 z dnia 28.02.2006r. Poz.604) - działka nr 3174/56 znajduje się w terenie oznaczonym symbolem „ 6P” – opisanym jako „Tereny działalności produkcyjnej, składowania i magazynowania i obsługi transportu samochodowego” oraz w liniach rozgraniczających drogi ”16KDW” – opisanym jako: „Droga wewnętrzna” o szerokości 5-7,5m. Ponadto w granicy terenu górniczego ZGH Bolesław.
3. Termin złożenia wniosku przez osoby, którym przysługuje pierwszeństwo jej nabycia stosownie do art. 34 ust.1 pkt.1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami upłynął dnia 22.07.2022r.
I przetarg odbył się w dniu 20.09.2022r.
4. Cena wywoławcza do przetargu wynosi 77 400,00 zł (słownie: siedemdziesiąt siedem tysięcy czterysta złotych). Postąpienie ceny nie może wynosić mniej niż 1% ceny wywoławczej z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek złotych.
5. Przystępujący do przetargu zobowiązany jest wnieść wadium w pieniądzu w wysokości 15 480,00 zł (słownie: piętnaście tysięcy czterysta osiemdziesiąt złotych) w terminie do dnia 25.11.2022r. włącznie. Za datę wniesienia wadium uważa się dzień, w którym kwota wadium wpłynęła na konto Urzędu Miasta i Gminy Olkusz w Banku Pekao S.A. nr: 03 1240 4748 1111 0000 4868 9878 z podaniem tytułu wpłaty : „Przetarg – nieruchomość – dz. nr 3174/56”. Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości.
6. Wadium wpłacone przez osoby, których oferta nie została przyjęta podlega zwrotowi nie później niż przed upływem 3 dni od dnia odwołania lub zamknięcia przetargu na konto bankowe wskazane przez oferenta.
7. Przetarg odbędzie się w dniu 01.12.2022r. o godz. 10.00 w budynku Urzędu Miasta i Gminy w Olkuszu, Rynek 1, sala narad- parter.
Historyczne ceny
Podobne oferty
Zobacz więcejRodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie