Wróć do listy

Sulechówko, zachodniopomorskie

43 725 zł
745 zł/m2
Mieszkanie 58,70 m2 2 pokoje Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 43 725 zł
Miasto Sulechówko
Powierzchnia 58,70 m2
Województwo zachodniopomorskie
Ulica 13
Liczba pokoi 2
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 5 830 zł
Numer oferty 225930X529128063
Termin wpłaty wadium 15-12-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Koszalinie

Marek Lenz

Kancelaria Komornicza, ul. Piłsudskiego 56,  Koszalin,   75-525 Koszalin

tel. 539-909-450 / fax. 

Sygnatura: Km 413/20

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym  w Koszalinie Marek Lenz na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu  16-12-2022 o godz. 10:00  pod adresem: Sąd Rejonowy w Koszalinie I Wydział Cywilny, ul. Andersa Władysława 17, 75-012 Koszalin, pokój 4 A,  odbędzie się pierwsza licytacja

lokalu mieszkalnego, którego  właścicielem jest xxc   położonego przy  13/5,Sulechówko,  76-412 Malechowo , dla którego  Sąd Rejonowy w Koszalinie VI Wydział Ksiąg Wieczystych  (adres: ul. ul. Władysława Andersa 34, Koszalin, 75-626 Koszalin)   prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
lokal mieszkalny składający się z dwóch pokoi, kuchni, łazienki, przedpokoju o łącznej powierzchni 58,70 m2 oraz pomieszczenia gospodarczego w użytkowaniu wieczystym o pow.24.4m2. Z lokalem związany jest udział w współwłasności gruntu i pozostałych częściach wspólnych budynku w 1098/10 000 części. Lokal wyposażony jest w instalację elektryczną. wod-kan, ogrzewanie c.o. etażowe, piec na opał stały

Suma oszacowania wynosi 58 300,00 zł, zaś cena wywołania jest równa  3/4 sumy oszacowania i wynosi 43 725,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 5 830,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.  Rękojmię można uiścić także na konto komornika: BGŻBNP 96 1600 1462 1815 9080 7000 0001.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 14:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie mieszczącym się pod adresem: ul. Władysława Andersa 17, Koszalin, 75-626  Koszalin.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.