Wróć do listy

Młudzyn, mazowieckie

177 750 zł
177 750 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 177 750 zł
Miasto Młudzyn
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo mazowieckie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 23 700 zł
Numer oferty 225596X528345835
Termin wpłaty wadium 22-11-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Mławie Jerzy Berdyga na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 23-11-2022 o godz. 09:10 w budynku Sądu Rejonowego w Mławie z siedzibą przy Reymonta 3, 06-500 Mława, pokój 2B, odbędzie się pierwsza licytacja

nieruchomości, której właścicielem jest xx położonej przy ,Młudzyn, 09-300 Żuromin , dla której Sąd Rejonowy w Mławie VII Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych w Żurominie (adres: ul. ul. Olszewska 9/11, Żuromin, 09-300 Żuromin) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
- działka gruntu nr 752 Obręb Młudzyn, Jednostka ew.: 143706_S Żuromin - obszar wiejski o powierzchni 0,18 ha zabudowana zabudową zagrodową: budynek mieszkalny, budynek garażowy i zespół budynków inwentarskich. Nieruchomośc obciążona jest umnową dożywocia na rzecz xx polegająca na korzystaniu przez niego z pokoju i kuchni o łącznej powierzchni użytkowej 32,40 m2.. Wartość obciążeń ograniczonymi prawami rzeczowymi nieruchomości wynosi 36 300,00 zł.. Wartośc nieruchomości z uwzględnieniem obciążen wynikającuch z ograniczonych praw rzeczowych wynosi 200 700,00 zł..

Suma oszacowania wynosi 237 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 177 750,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 23 700,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP SA O/CIECHANÓW 15 1020 1592 0000 2102 0054 3538.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 15:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie mieszczącym się pod adresem: ul. Reymonta 3, Mława, 06-500 Mława.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.