Wróć do listy

Grzepnica, zachodniopomorskie

114 867 zł
114 867 zł/m2
Obiekt 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 114 867 zł
Miasto Grzepnica
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo zachodniopomorskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 17 230 zł
Numer oferty 224561X525921865
Termin wpłaty wadium 15-11-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie Andrzej Lasoń, Kancelaria Komornicza nr IX w Szczecinie na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 16-11-2022 o godz. 12:00 w budynku Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie mającego siedzibę przy Pl. Żołnierza Polskiego 16 w sali nr 136, odbędzie się druga licytacja udziału 1/4 w nieruchomości zabudowanej położonej w Grzepnicy, gm. Dobra, działki ewidencyjne nr 9/4, 9/5, 9/8, dla której Sąd Rejonowy Szczecin - Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie, XI Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych z siedzibą w Policach prowadzi księgę wieczystą o numerze KW XXXX/XXXXXXXX/X stanowiącego własność dłużnika - xx

Prawo pierwokupu udziału przysługuje Krajowemu Ośrodkowi Wsparcia Rolnictwa w Warszawie.
Nieruchomość składa się z działek gruntowych nr 9/4, 9/5 i 9/8 o łącznej powierzchni 28 696 m2. Dojazd do przedmiotowej nieruchomości drogą utwardzoną asfaltem. Działka porośnięta roślinnością niską i wysoką. Działka częściowo utwardzona wylewką betonową. Nieruchomość zabudowana jest budynkamio charakterze komercyjnym.

Suma oszacowania wynosi 172 300,00zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 114 866,67zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 17 230,00zł. Rękojmię można uiścić także na konto komornika:
Santander Bank Polska Spółka Akcyjna 1 Oddział w Szczecinie 23 10902268 0000 0001 3161 2851 najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg (decyduje data uznania rachunku organu egzekucyjnego).
Zgodnie z przepisem art. 976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 12:00 do godz. 13:00 (po uprzednim uzgodnieniu z komornikiem) oraz przeglądać w kancelarii komornika odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Historyczne ceny