Wróć do listy

Szczecin, Prawobrzeże

133 688 zł
2 235 zł/m2
Mieszkanie 59,81 m2 3 pokoje Licytacja komornicza Udział % Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 133 688 zł
Miasto Szczecin
Powierzchnia 59,81 m2
Województwo zachodniopomorskie
Ulica Osiedle Kasztanowe 94F
Liczba pokoi 3
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 17 825 zł
Numer oferty 224504X525788371
Termin wpłaty wadium 17-11-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym  Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie

Dorota Działowska

Kancelaria Komornicza, Południowa 25B,  Szczecin,   71-001 Szczecin

tel. 914877192 / fax. 914873983

Sygnatura: Km 1953/14

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym  Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie Dorota Działowska na podstawie art. 986 4  § 3 kpc podaje do publicznej wiadomości, że o godzinie 12:00 w dniu 18.11.2022 na portalu https://e-licytacje.komornik.pl/ rozpocznie się pierwsza licytacja

ułamkowej części nieruchomości  położonej przy  Osiedle Kasztanowe 94 F/4, 70-895 Szczecin, dla której Sąd Rejonowy Szczecin - Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie X Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. Plac Żołnierza 16, Szczecin, 71-274 Szczecin)  prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
Przedmiotem licytacji jest udział 1/2 części lokalu mieszkalnego położonego w Szczecinie, Osiedle Kasztanowe 94F/4. Lokal usytuowany jest na I piętrze budynku mieszkalnego wielorodzinnego, składa się z 3 pokoi, kuchni, łazienki, wc i przedpokoju. Powierzchnia użytkowa lokalu wynosi 59,81 m2. Standard wykończenia lokalu oceniono jako przeciętny. Lokal wykończony z materiałów przeciętnych jakościowo, które cechuje umiarkowany stopień zużycia.

Przetarg odbywa się w drodze elektronicznej i zakończy się w dniu  25.11.2022 o godzinie: 12:00 .

Suma oszacowania wynosi 178 250,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 133 687,50 zł.  Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 17 825,00 zł.  Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 04 1440 1143 0000 0000 0005 3128 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie, po konsultacji z komornikiem. W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.