Wróć do listy

Trzebiatów, zachodniopomorskie

108 000 zł
1 939 zł/m2
Mieszkanie 55,70 m2 2 pokoje Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-64%
Zakończona
-64%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 108 000 zł
Miasto Trzebiatów
Powierzchnia 55,70 m2
Województwo zachodniopomorskie
Ulica 38
Liczba pokoi 2
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 14 400 zł
Numer oferty 223956X524504955
Termin wpłaty wadium 21-11-2022 Co to znaczy?

Opis

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI 
W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ 

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Stargardzie Mateusz Kowalski, Kancelaria Komornicza nr V w Pyrzycach na podstawie art. 986 4  § 3 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 22 listopada 2022 r. o godzinie 12:00 na portalu https://e-licytacje.komornik.pl rozpocznie się pierwsza licytacja nieruchomości położonej w Trzebiatowie 38/4, dla której Sąd Rejonowy w Stargardzie V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę  wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Przedmiotem licytacji jest lokal mieszkalny położony na I piętrze, składający się z dwóch pokoi, kuchni, łazienki, przedpokoju oraz schowku o łącznej pow. użytkowej wynoszącej 55,70 m2. 

Z lokalem związany jest udział w wysokości 25/100 w ogródkach zlokalizowanych przed i za budynkiem, w piwnicy oraz w budynku gospodarczym zlokalizowanym za budynkiem, objęty księgą wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X. 

Przetarg odbywa się w drodze elektronicznej i zakończy się w dniu 29 listopada 2022 o godzinie 12:00.

Suma oszacowania wynosi 144 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 108 000,00zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 14 400,00 zł. 

Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika: BNP Paribas Bank Polska S.A. Oddział Operacyjny w Pyrzycach 41 2030 0045 1110 0000 0169 2890 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu  (wskazując sygn. akt Km 2159/19). Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. 

Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.

Nabycie nieruchomości w drodze licytacji podlega opodatkowaniem  podatkiem od czynności cywilnoprawnych na zasadach ogólnych (Dz. U. z 2000r., Nr 86, poz. 959 ze zm.).

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać ww. nieruchomość w dni powszednie od 9.00 do 15.00 po wcześniejszym uzgodnieniu terminu oględzin z kancelarią komorniczą pod nr tel.  91 576 00 30, 91 577 29 83. 

W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.