Wróć do listy

Wola Niemiecka, lubelskie

159 201 zł
Działka 0.2831 ha Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 159 201 zł
Powierzchnia 0.2831 ha
Województwo lubelskie
Liczba działek 1
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 21 227 zł
Numer oferty 223694X523891351
Termin wpłaty wadium 20-11-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku Piotr Gorgol Kancelaria Komornicza nr IV w Lublinie na podstawie art. 953 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. Kodeks postępowania cywilnego (dalej: kpc) w zw. z art. 955 kpc, podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 21-11-2022 r. o godz. 10:30 w budynku Sądu Rejonowego Lublin-Wschód w Lublinie z siedzibą w Świdniku pod adresem: ul. Wyszyńskiego 18, 21-040 Świdnik w sali nr XV, odbędzie się pierwsza licytacja prawa wieczystego użytkowania nieruchomości stanowiącej działkę gruntu o nr 2803/74, o powierzchni 0,2831 ha, położonej w miejscowości Niemce gm. Niemce, dla której Sąd Rejonowy Lublin-Wschód w Lublinie z/s w Świdniku V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X. Prawo to przysługuje dłużnikowi: xx. Działka jest niezabudowana, niezagospodarowana i nieużytkowana. Brak bezpośredniego dostępu do drogi publicznej, droga publiczna (ul. Przemysłowa w m. Niemce) położona jest w odległości ok. 60 m od przedmiotowej działki. W księdze wieczystej ujawnione jest prawo przejazdu i przechodu całą szerokością i długością działek o nr 2803/71 i 2803/75, na rzecz każdoczesnego użytkownika wieczystego bądź właściciela działki nr 2803/74. Przez działkę 2803/74 przebiega sieć kanalizacji deszczowej kd500, sieć energetyczna eNN oraz sieć telekomunikacyjna. Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego działka położona jest w terenie oznaczonym P1P - tereny obiektów produkcyjnych, składów i magazynów. W księdze wieczystej brak jest informacji, na jaki okres zostało ustanowione użytkowanie wieczyste. Jak wynika z treści księgi wieczystej, z której została odłączona przedmiotowa działka, nieruchomość została oddana w użytkowanie wieczyste do dnia 05-12-2089 r. W księdze wieczystej jako miejsce położenia nieruchomości podano miejscowość Wola Niemiecka, natomiast wg. ewidencji gruntów miejsce położenia nieruchomości to Niemce obręb 17 Niemce.

Suma oszacowania użytkowania wieczystego nieruchomości wynosi: 212 268,00 zł
Cena wywołania stanowi trzy czwarte (3/4) sumy oszacowania i wynosi 159 201,00 zł
Rękojmia w wysokości 10% ceny oszacowania nieruchomości wynosi: 21 226,80zł

Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10% sumy oszacowania tj.: 21 226,80 zł na rachunek bankowy komornika lub w gotówce w kancelarii komornika, najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację (nie będą honorowane dowody nadania przelewu w tym dniu): rachunek bankowy komornika:

BGŻ BNP PARIBAS BANK POLSKA SA O. w Lublinie nr: 07 1600 1446 1837 3785 7000 0001
(w tytule wpłaty należy wpisać "rękojmia w sprawie KM 216/19").

Zgodnie z art. 962 § 1. przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić w gotówce w kancelarii komornika lub w postaci książeczki oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego, zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób.

Historyczne ceny