Wróć do listy

Elgiszewo, kujawsko-pomorskie

194 000 zł
1 848 zł/m2
Dom 105,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 194 000 zł
Miasto Elgiszewo
Powierzchnia 105,00 m2
Województwo kujawsko-pomorskie
Ulica 14b
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 29 100 zł
Numer oferty 222448X520973219
Termin wpłaty wadium 15-10-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Golubiu-Dobrzyniu Małgorzata Kowalska na podstawie przepisu art. 953 Kodeksu postępowania cywilnego podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 07-11-2022 r. o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego w Golubiu-Dobrzyniu mającego siedzibę pod adresem ul. Kościelna 23/25, 87-400 GOLUB-DOBRZYŃ w sali nr 19, odbędzie się druga licytacja nieruchomości zabudowanej stanowiącej grunty o pow. 0,0922 ha, nr działki 271/3 położonej pod adresem: 87-408 Ciechocin, Elgiszewo 14B, dla której Sąd Rejonowy w Golubiu-Dobrzyniu Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X. Zgodnie z danymi ewidencji gruntów w skład działki nr 271/3 wchodzą w całości użytki w postaci terenów mieszkaniowych B. Działka nr 271/3 posiada kształt zbliżony do dwóch połączonych ze sobą prostokątów. Szerokość działki w części południowej wynosi około 10 m, a w części północnej około 25 m. Długość działki w części zachodniej wynosi około 28 m, a w części wschodniej około 50 m. Obszar działki cechuje się niewielkim spadkiem terenu w kierunku południowym. Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do asfaltowej drogi gminnej od strony południowej. Zgodnie z danymi ewidencji budynków powierzchnia zabudowy budynku pod adresem Elgiszewo 14B wynosi 105 m2. Powierzchnia ta nie uwzględnia wiatrołapu po stronie południowej budynku. Rzeczywista powierzchnia parteru budynku mierzona po obrysie ścian zewnętrznych wynosi 109 m2. Powierzchnia piętra budynku mierzona po obrysie ścian zewnętrznych wynosi 80 m2. Nieruchomość w części północnej zabudowana jest budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym. Nieruchomość posiada przyłączenie do sieci uzbrojenia terenu: energetycznej, wodociągowej gminnej i kanalizacyjnej gminnej.

Suma oszacowania wynosi 291 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa trzy czwarte sumy oszacowania i wynosi 194 000,00 zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 29 100,00 zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmia powinna być złożona w gotówce w kancelarii komornika albo na rachunek bankowy komornika:
Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Oddział 1 w Brodnicy 18 10205024 0000 1302 0140 4979
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.
Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać lokal w dni powszednie od godz. 8.00 do godz. 18.00 oraz przeglądać w Sądzie Rejonowym w Golubiu-Dobrzyniu akta postępowania egzekucyjnego (należy powołać się na sygnaturę akt sądowych: I Co 97/21).
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.