Wróć do listy

Wola Folwark, mazowieckie

91 125 zł
91 125 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 91 125 zł
Miasto Wola Folwark
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo mazowieckie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 12 150 zł
Numer oferty 222349X520741361
Termin wpłaty wadium 23-11-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Płońsku

Łukasz Kowalski

Kancelaria Komornicza, Grunwaldzka 31/10,  Płońsk,   09-100 Płońsk

tel. 0-23 657 03 98 / fax. 

Sygnatura: KM 622/18

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym  w Płońsku Łukasz Kowalski na podstawie art. 986 4  § 3 kpc podaje do publicznej wiadomości, że o godzinie 10:00 w dniu 24.11.2022 na portalu https://e-licytacje.komornik.pl/ rozpocznie się pierwsza licytacja

nieruchomości  położonej przy  ,Wola Folwark,  09-130 Baboszewo, dla której SĄD REJONOWY PŁOŃSK IV WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH (adres: ul.  , PŁOŃSK, 09-100 Płońsk) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
nieruchomość gruntowa zabudowana w postaci działek nr 167 i 169 o łącznej pow. 0,0700 ha położona w miejscowości Wola Folwark gmina Baboszewo, posiadająca założoną Księgę Wieczystą nr XXXX/XXXXXXXX/X w Wydziale IV Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Płońsku. Nieruchomość zlokalizowana jest w gminie Baboszewo, miejscowości Wola Folwark. Miejscowość ta położona jest w północno – wschodniej części gminy w odległości ok. 12 km od miejscowości gminnej, od miasta powiatowego – płońska dzieli ją odległość ok. 17 km. Bezpośrednie otoczenie nieruchomości stanowi: od strony północnej droga dojazdowa, a w dalszej kolejności zabudowa zagrodowa wsi, od strony wschodniej i zachodniej – niezabudowane działki gruntu, od strony południowej – niewydzielona geodezyjnie droga dojazdowa a w dalszej kolejności niezabudowane działki gruntu. W bezpośrednim otoczeniu brak jest dużych ośrodków przemysłowych, mogących negatywnie oddziaływać na nieruchomość. Nieruchomość składa się z dwóch działek ewidencyjnych. Teren nieruchomości ze spadkiem w kierunku południowym, podmokły. Działka nr 167 nie jest uzbrojona. W granicach działki przebiega siec wodociągowa – wodociąg wiejski oraz sieć elektryczna. Działka nr 169 uzbrojona jest w energie elektryczną oraz przyłącze do sieci wodnej. Na działce znajduje się dodatkowo szambo. Teren nieruchomości ogrodzony jedynie w części od strony północnej i wschodniej – płot drewniany. W pozostałym zakresie nieruchomość nieogrodzona.

Przetarg odbywa się w drodze elektronicznej i zakończy się w dniu  01.12.2022 o godzinie: 10:00 .

Suma oszacowania wynosi 121 500,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 91 125,00 zł.  Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 12 150,00 zł.  Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 10124052821111001069418199 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 14:00. W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.