Wróć do listy

Bernów, świętokrzyskie

357 171 zł
357 171 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 357 171 zł
Miasto Bernów
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo świętokrzyskie
Ulica 49
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 53 576 zł
Numer oferty 222212X520420507
Termin wpłaty wadium 19-12-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Końskich Kamil Włodarczyk na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 20-12-2022 o godz. 10:00 w budynku Sądu Rejonowego w Końskich z siedzibą przy Iwo Odrowąża 5, 26-200 Końskie, odbędzie się druga licytacja nieruchomości należącej do dłużnika: xx położonej przy ,Bernów, 26-225 Gowarczów, dla której SĄD REJONOWY KOŃSKIE IV WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Nieruchomość gruntowa zabudowana, położona w miejscowości Bernów 49, gmina Gowarczów, woj. Świętokrzyskie. Działka numer ewidencyjny 61/1 o powierzchni 0,2 ha zabudowana budynkiem mieszkalnym w zabudowie bliźniaczej oraz działka nr 61/4 o powierzchni 5,35 ha zabudowana budynkiem mieszkalnym w zabudowie bliźniaczej, dwoma budynkami gospodarczymi oraz starym budynkiem mieszkalnym do rozbiórki. Nieruchomość posiada księgę wieczystą nr XXXX/XXXXXXXX/X prowadzoną przez Wydział IV Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Końskich. Zgodnie ze studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Gowarczów uchwalonym uchwałą Nr VII/18/2019 Rady Gminy w Gowarczowie z dnia 26 czerwca 2019 r. działki nr 61/1 i 61/4 położone są: w pasie na głębokość ok. 60 m od drogi w głąb działki na terenie oznaczonym symbolem RMN - tereny zabudowy zagrodowej i jednorodzinnej, pozostała część działki tereny rolnicze.

Suma oszacowania wynosi 535 757,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 357 171,33 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 53 575,70 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Bank BGŻ BNP Paribas S.A. 83 1600 1462 1839 9017 4000 0001.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 15:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym w Końskich mieszczącym się pod adresem: Iwo Odrowąża 5, Końskie, 26-200 Końskie.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.