Starachowice, świętokrzyskie
Szczegóły
Opis
o I przetargu ustnym nieograniczonym
Na podstawie art. 38 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 roku o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2021, poz. 1899 ze zm.) § 6 i § 13 Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 14 września 2004 r.
w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów i rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2021, poz. 2213) Zarząd Powiatu w Starachowicach ogłasza I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, położonej w Starachowicach przy ul. Glinianej 10a, oznaczonej
w ewidencji gruntów, obr. 05 jako działka nr 5/2 o powierzchni 0,1831 ha.
Dla nieruchomości tej Sąd Rejonowy w Starachowicach Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą XXXX/XXXXXXXX/X. Nieruchomość nie jest obciążona hipotecznie.
Działka położona na terenie nieobjętym planem zagospodarowania przestrzennego. Wg. Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego- przedmiotowa nieruchomość jest położona na terenach zabudowy usługowej.
Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 460 000 zł (słownie złotych: czterysta sześćdziesiąt tysięcy 00/100).
Do uzyskanej ceny doliczony zostanie podatek VAT w obowiązującej stawce.
Dojazd do przedmiotowej nieruchomości zostanie zapewniony poprzez ustanowienie na działce 5/1 służebności przejazdu i przechodu o szerokości 4,5 m o pow. 0,0170 ha wzdłuż wschodniej granicy.
Jednorazowa opłata za ustanowienie służebności wynosi 70 000 zł (słownie złotych: siedemdziesiąt tysięcy 00/100).
Do ceny zostanie doliczony podatek VAT w obowiązującej stawce.
Termin na złożenie wniosku przez osoby, którym przysługuje pierwszeństwo w nabyciu nieruchomości na podstawie art. 34 ust.1 pkt 1 i 2 ustawy o gospodarce nieruchomościami upłynął dnia 27.09.2022 r.
Przetarg odbędzie się dnia 14 listopada 2022 r. o godz. 9.00 w siedzibie Starostwa Powiatowego
w Starachowicach, ul. dr. Władysława Borkowskiego 4, pok. 213.
Warunkiem przystąpienia do przetargu jest wpłacenie wadium w pieniądzu, w wysokości
46 000 zł (słownie złotych: czterdzieści cześć tysięcy 00/100) do dnia 7 listopada 2022 r. na konto Powiatu Starachowickiego: Santander Bank Polska S.A. Nr 98 1090 2590 0000 0001 4730 6798.
Historyczne ceny
Rodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie