Wróć do listy

Kosienice, podkarpackie

98 846 zł
1 361 zł/m2
Dom 72,65 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 98 846 zł
Miasto Kosienice
Powierzchnia 72,65 m2
Województwo podkarpackie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 13 180 zł
Numer oferty 220577X516591337
Termin wpłaty wadium 03-11-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Przemyślu

Agnieszka Bandosz

Kancelaria Komornicza, Plac Na Bramie 12, Przemyśl, 37-700 Przemyśl

tel. 166751413 / fax. 166751413

Sygnatura: Km 1354/20

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Przemyślu Agnieszka Bandosz na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 04-11-2022 o godz. 09:00 w budynku Sądu Rejonowego w Przemyślu z siedzibą przy Mickiewicza 14, 37-700 Przemyśl, pokój sala 103, odbędzie się pierwsza licytacja, należącej do dłużnika:xxxxxx xxxx nieruchomości stanowiącej:

- działka nr 1209 o powierzchni 0,1200 ha
w ewidencji gruntów oznaczona jako: BR-PsIII
zabudowana budynkiem mieszkalnym o pow. zabudowy 89,00 m2 i pow. użytkowej 72,65m2
oraz budynkiem gospodarczym o pow. zabudowy 71,00 m2

- GODZ. 9:00

położonej: , Kosienice, 37-710 Żurawcia,

dla której Sąd Rejonowy w Przemyślu VI Wydział Ksiąg Wieczystych

prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Suma oszacowania wynosi 131 795,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 98 846,25 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 13 179,50 zł. 

- działkę nr 458/4 o powierzchni 0,0901 ha
w ewidencji gruntów oznaczoną jako RII

- GODZ. 9:20

położonej: , Kosienice, 37-710 Żurawcia,

prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Suma oszacowania wynosi 39 977,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 29 982,75 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 3 997,70 zł. 

Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Santander Bank Polska S.A. O. w Przemyślu 35 1500 1634 1216 3004 7972 0000. najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły. W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 15:00 oraz przeglądać odpis protokołu oszacowania nieruchomości w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.