Wróć do listy

Dąbek, mazowieckie

199 275 zł
199 275 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 199 275 zł
Miasto Dąbek
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo mazowieckie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 26 570 zł
Numer oferty 219555X514197813
Termin wpłaty wadium 26-10-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Mławie Jerzy Berdyga na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 27-10-2022 o godz. 09:00 w budynku Sądu Rejonowego w Mławie z siedzibą przy Reymonta 3, 06-500 Mława, pokój 1B, odbędzie się pierwsza licytacja

nieruchomości, której właścicielem jest xx położonej przy ,Dąbek, 06-561 Stupsk , dla której Sąd Rejonowy w Mławie Wydział IV Ksiąg Wieczystych (adres: ul. ul.Reymonta 3, Mława, 06-500 Mława) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
nieruchomość rolna o pow. 3,66 ha,, z obrębu 00007 Dąbek Jednostka ewidencyjna 141306_2 Stupsk stanowiącej: - działki gruntu nr 154 o pow.0,44 ha zabudowanej zabudową zagrodową: budynkiem mieszkalnym, budynkiem gospodarczym, budynkiem składowym drewnianym i szopą drewnianą. Nieruchomość uzbrojona w wodę z wodociągu, energię elektryczną odporwadzanie ścieków do szamba. Działka posiada dostęp do drogi publicznej suma oszacowania 129 900,00 zl cena wywołania 97 425,00 zł. rękojmia 12 990,00 zł. - działki gruntu nr 90 o pow. 0,56 ha wg rej RV i RVI suma oszacowania 20 300, 00 zł. cena wywołania 15 225,00 zł. rękojmia 2 030,00 zł. - działki gruntu nr 171 o pow.1,73 ha wg rej RV, RVI suma oszacowania 72 100,00 zł. cena wywołania54 075,00 zł. rękojmia 7 210,00 zł. - działki gruntu nr 741 o pow.0,72 ha wg rej. PsIV/ŁIV N/W/dr/Lz/Lzr suma oszacowania 34 200,00 zł. cena wywołana 25 650,00 zł. rękojmia 3 420,00 zł. - działki gruntu nr 853 o pow.0,20 ha wg rej PsIV/ŁIV suma oszacowania 9 200,00 zł. cena wyołania 6 900,00zł. rękojmia 920,00 zł.

Suma oszacowania wynosi 265 700,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 199 275,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 26 570,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP SA O/CIECHANÓW 15 1020 1592 0000 2102 0054 3538.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 15:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie mieszczącym się pod adresem: ul. Reymonta 3, Mława, 06-500 Mława.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Historyczne ceny