Wróć do listy

Kobiernice, śląskie

76 250 zł
Działka 0.23 ha Zakup od syndyka Udział % Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 76 250 zł
Miasto Kobiernice
Powierzchnia 0.23 ha
Województwo śląskie
Liczba działek 0
Ulica
Tryb sprzedaży Syndyk
Wadium 7 625 zł
Numer oferty 217856X510218755
Termin wpłaty wadium 13-10-2022 Co to znaczy?

Opis

Regulamin przetargu w formie konkursu ofert połączonego z aukcją


1. Przedmiot sprzedaży:

Udział 5/8 w prawie własności nieruchomości gruntowej niezabudowanej składającej się z działki ewidencyjnej o numerze 1562/20, powierzchni 0,2300 HA, położonej w Kobiernicach w pobliżu ulicy Wierzbowej, w gminie Porąbka, w powiecie bielskim, która stanowi w całości składnik masy upadłości osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej, dla której Sąd Rejonowy w Bielsku – Białej, Wydział VI Gospodarczy prowadzi postępowanie upadłościowe pod sygnaturą BB1B/GU/24/2022, BB1B/GUp-s/13/2022.

2. Wartość rynkowa przedmiotu sprzedaży wynosi 76 250 zł, słownie: siedemdziesiąt sześć tysięcy dwieście pięćdziesiąt złotych zero groszy i jest jednocześnie minimalną ceną ofertową.

3. Sprzedaż jest objęta podatkiem od czynności cywilno-prawnych, jest to sprzedaż z majątku osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej.

4. Wszystkie koszty notarialne, opłaty związane z aktem notarialnym oraz podatki ponosi Kupujący.

5. Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest uznanie rachunku masy upadłości pełną sumą wadium w wysokości 7 625 zł, słownie: siedem tysięcy sześćset dwadzieścia pięć złotych, do dnia 13 października 2022 r czyli na dzień przed otwarciem koperet..

6. Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest przysłanie oferty cenowej na adres kancelarii listem poleconym, przy czym wpływ oferty winien nastąpić do dnia poprzedzającego dzień otwarcia kopert. Oferta winna zawierać następujące oświadczenie:

„Oferuję cenę zakupu nieruchomości w postępowaniu o sygnaturze BB1B/GUp-s/13/2022 prowadzonym w Sądzie Rejonowym w Bielsku-Białej od syndyka w cenie ……………….. złotych. Oświadczam, że zapoznałem się treścią Regulaminu przetargu i akceptuję jego treść oraz że zapoznałem się ze stanem nieruchomości będącej przedmiotem przetargu.”

Oferta cenowa winna być wyższa lub równa cenie wskazanej w p. 2 pod rygorem jej nieuznania.

7. Oświadczenie, o którym mowa w powyższym punkcie, winno być czytelnie podpisane przez osobę uprawnioną do składania oświadczeń woli w imieniu Oferenta, a jej umocowanie wykazane.

8. Złożenie oferty cenowej w konkursie ofert wiąże kupującego i wadium dla najwyższej z ofert podlega zaliczeniu na cenę zakupu, a w przypadku nie przystąpienia przez wybranego Oferenta lub Oferentów do zakupu lub aukcji przepada na rzecz masy upadłości.

9. W przypadku ofert, które nie zostały wybrane, wadium podlega zwrotowi bez zbędnej zwłoki przez syndyka bezpośrednio na rachunek bankowy, z którego zostało wpłacone.

10. Przystąpienie przez wybranego Oferenta/Oferentów do zakupu winno nastąpić nie później niż w terminie 90 dni od dnia wybrania oferty przez syndyka pod rygorem przepadku wadium na rzecz masy upadłości.

11. Otwarcie kopert z ofertami cenowymi nastąpi publicznie w kancelarii syndyka Mariusza Kamińskiego przy ul. Żywieckiej 212a, 34-325 Łodygowice w dniu 14 października 2022 roku o godzinie 10:00.

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.