Wróć do listy

Szczecin, zachodniopomorskie

236 250 zł
3 756 zł/m2
Mieszkanie 62,90 m2 2 pokoje Licytacja komornicza Oferta zakończona
-62%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 236 250 zł
Miasto Szczecin
Powierzchnia 62,90 m2
Województwo zachodniopomorskie
Ulica Chopina 105
Liczba pokoi 2
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 31 500 zł
Numer oferty 217570X509548943
Termin wpłaty wadium 11-10-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie

Marcin Łaniewski

Kancelaria Komornicza, Wczasów 23, Szczecin, 70-771 Szczecin

tel. (91) 433-37-30 / fax.

Sygnatura: Km 557/19

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie Marcin Łaniewski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 12-10-2022 o godz. 10:30 w budynku Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie z siedzibą przy Pl. Żołnierza Polskiego 16, 70-551 Szczecin, odbędzie się pierwsza licytacja lokalu mieszkalnego należącego do dłużnika: xx, położonego przy ul. Fryderyka Chopina 105/1, 71-450 Szczecin, dla którego Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie X Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Suma oszacowania wynosi 315 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 236 250,00 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 31 500,00 zł.

 

lokal usytuowany jest  na parterze budynku jednorodzinnego; składa się z trzech pokoi, kuchni, łazienki, wc, oraz przedpokoju o łącznej powierzchni użytkowej 62,90 m2, dla lokalu Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie X Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę  wieczystą o numerze KW 74990/7  [NKW XXXX/XXXXXXXX/X]   

uwaga!!! struktura lokalu uległa zmianie gdyż pomieszczenie gospodarcze zostało zaadaptowane na pokój, 
zgodnie z księgą wieczystą lokal składa się z 2 pokoi, kuchni, łazienki, wc, korytarza, pomieszczenia gospodarczego

z przedmiotowym lokalem mieszkalnym związany jest udział 50/100 w nieruchomości wspólnej objętej księgą wieczystą KW nr XXXX/XXXXXXXX/X.
budynek, w którym znajduje się przedmiotowy lokal mieszkalny położony jest na działce oznaczonej numerem 34 z obrębu ewidencyjnego 2034, Pogodno 34. 

na nieruchomości ustanowione jest ograniczone prawo rzeczowe : dożywotnia i nieodpłatna służebność osobista, polegająca na prawie współkorzystania przez uprawnioną z całego lokalu mieszkalnego

wartość ograniczonego prawa  rzeczowego  wynosi: 254 300,00zł (dwieście pięćdziesiąt cztery tysiące trzysta złotych) 

Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację tj. do dnia 11-10-2022 r. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP S.A. 81 1440 1143 0000 0000 1606 1204.