Wróć do listy

Szczecin, zachodniopomorskie

295 500 zł
3 217 zł/m2
Mieszkanie 91,85 m2 3 pokoje 2 piętro Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-68%
Zakończona
-68%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 295 500 zł
Miasto Szczecin
Powierzchnia 91,85 m2
Województwo zachodniopomorskie
Ulica Bohaterów Warszawy 80
Liczba pokoi 3
Piętro 2
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 39 400 zł
Numer oferty 215812X505431707
Termin wpłaty wadium 18-10-2022 Co to znaczy?

Opis

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI 
nr KW XXXX/XXXXXXXX/X

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Szczecin-Centrum w Szczecinie Katarzyna Karwecka na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 19-10-2022r. o godz. 09:00 w Sądzie Rejonowym Szczecin-Centrum w Szczecinie przy ul. Kaszubskiej 42, w sali nr 50

odbędzie się pierwsza licytacja lokalu mieszkalnego  

stanowiącego odrębną nieruchomość, składającego się z trzech pokoi, kuchni, łazienki z wc i    przedpokoju - pow. 91,85 m.kw. (do lokalu przynależy balkon i piwnica o pow. 22,18 m.kw.), z którym związany jest udział 260/10000 w nieruchomości wspólnej o nr KW 114982/1, dla którego  Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód X Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę  wieczystą o numerze KW  XXXX/XXXXXXXX/X
Lokal należy do dłużnika: xx.
Położenie nieruchomości: 71-061 Szczecin, Al. Bohaterów Warszawy 80/5
W dziale III wpisane jest prawo osobiste - nieodpłatna i dożywotnia służebność osobista polegająca na prawie do zamieszkiwania w tym lokalu oraz do korzystania przez uprawnionych ze wszystkich jego pomieszczeń, wpisana na rzecz dwóch uprawnionych. Służebność ta wygaśnie, stosownie do art.1000§3 kpc. 
Suma oszacowania wynosi 394 000,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi    295 500,00zł.
Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 39 400,00zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika:
PKO BP SA o. XIX w Szczecinie 07 14401143 0000 0000 1019 3745 najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.  
Zgodnie z przepisem art.976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule (dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji).
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie (po uprzednim uzgodnieniu terminu z komornikiem) oraz na tydzień przed licytacją przeglądać akta w Sądzie Rejonowym Szczecin-Centrum w Szczecinie VI Wydziale Egzekucyjnym.
Operat szacunkowy biegłego sądowego znajduje się do wglądu w siedzibie kancelarii.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.