Wróć do listy

Moniaki, lubelskie

267 014 zł
2 730 zł/m2
Dom 97,82 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 267 014 zł
Miasto Moniaki
Powierzchnia 97,82 m2
Województwo lubelskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 35 602 zł
Numer oferty 214840X503155283
Termin wpłaty wadium 12-10-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Kraśniku Krzysztof Podgórski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 13-10-2022 o godz. 09:00 w budynku Sądu Rejonowego w Kraśniku z siedzibą przy Lubelska 81, 23-200 Kraśnik, pokój IV, odbędzie się pierwsza licytacja

nieruchomości, której właścicielem jest xx położonej przy ,Moniaki, Bęczyn, 23-250 Urzędów , dla której Sąd Rejonowy w Kraśniku V Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. ul. Fabryczna 6, Kraśnik, 23-204 Kraśnik) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Działki nr 776, 91/1, 500/2 są niezabudowane, stanowią grunty orne. Działki w dniu oględzin nie użytkowane. Współczynnik bonitacji dla dz. nr 91/1 1,24, dla dz. nr 776 1,26, dla dz. nr 500/2 1,5. Działki nr 502 i 501/2 są zagospodarowane łączne. W południowej części działki są zabudowane siedliskiem. Na działce nr 502 znajduje się murowany budynek mieszkalny parterowy, murowana obora, murowana stodoła, mniejsza część przylegającego do stodoły murowanego budynku gospodarczego oraz studnia. Na działce nr 501/2 znajduje się większa część przylegającego do stodoły murowanego budynku gospodarczego oraz szambo. Przez działkę nr 501/2 biegną sieci zasilające budynek mieszkalny. Działki w obrębie siedliska są częściowo ogrodzone siatką i płotem drewnianym. Od frontu na działkach znajduje się ogród warzywny, w północnej części działki stanowią grunt orny porośnięty chwastami. Wszystkie działki mają dostęp do dróg publicznych (do dz. 776, 501/2 i 502 odbywa się drogą o nawierzchni asfaltowej, do dz. 91/1 i 500/2 dojazd drogą ulepszoną). Budynek mieszkalny jest konstrukcji murowanej, parterowy, częściowo podpiwniczony. Brak danych o dacie budowy. Powierzchnia zabudowy Pz= 114 m2 Powierzchnia użytkowa parteru Pu= 97,82 m2 Powierzchnia użytkowa piwnicy 42,76 m2 Do działki nr 502 wykonane jest przyłącze do sieci energetycznej, telefonicznej, wodociągowej i gazowej. W pasie drogi przebiega linia gazowa, wodna, energetyczna i telefoniczna. Do pozostałych działek brak jest wykonanych przyłączy.

Suma oszacowania wynosi 356 018,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 267 013,50 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 35 601,80 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO Oddział 1 w Lublinie 29 1020 3147 0000 8102 0091 3707.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

Historyczne ceny