Rychnowy, pomorskie
Szczegóły
Opis
w dniu 14.10.2022r. o godz. 10⁰⁰ w budynku Urzędu Skarbowego w Człuchowie mającego siedzibę przy ul. Jerzego z Dąbrowy 5E, w pokoju nr 23A (świetlica ) odbędzie się druga licytacja nieruchomości gruntowej stanowiącej niezabudowane działki ewidencyjne nr : 418/31 i 418/33, o powierzchni 77 970 m2, położonej w Gminie Człuchów – we wsi Rychnowy, należącej do xx dla której Sąd Rejonowy w Człuchowie V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi Księgę Wieczystą nr XXXX/XXXXXXXX/X.
Nieruchomość jest niezabudowana. Stanowi tereny, częściowo wyeksploatowanej kopalni żwiru. W sąsiedztwie nieruchomości znajdują się tereny leśne oraz tereny użytkowane rolniczo. Na terenie tym nie występują żadne budynki, drogi publiczne oraz napowietrzne linie energetyczne, brak jest wód powierzchniowych, ujęć wody i sfer ich ochrony. Dojazd do nieruchomości odbywa się drogami gruntowymi. Nieruchomość znajduje się w strefie pośredniej miejscowości. Nieruchomość leży na terenie nie wyposażonym w magistralne sieć uzbrojenia terenu.
Dla przedmiotowej nieruchomości brak jest obowiązującego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. W aktualnie obowiązującym Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Człuchów zatwierdzonym Uchwałą Rady Gminy Człuchów nr IV/26/2015 z dnia 25.03.2015 roku teren przedmiotowej nieruchomości znajduje się na terenie oznaczonym jako obszar prowadzonych poszukiwań i rozpoznania złóż surowców naturalnych docelowo przeznaczone do eksploatacji i zagospodarowania produkcyjno – gospodarczego – udokumentowane złoża kopalin.
Wartość oszacowania nieruchomości wynosi 1 591 000,00 zł (jeden milion pięćset dziewięćdziesiąt jeden tysięcy złotych 00/100), zaś cena wywoławcza wynosi 70% wartości oszacowania nieruchomości i stanowi kwotę 1.113.700,00 zł (jeden milion sto trzynaście tysięcy siedemset złotych; 00/100).
Stawienie się jednego licytanta wystarcza do przeprowadzenia licytacji.
Licytant przystępujący do licytacji powinien zgodnie z art. 111 u.p.e.a złożyć wadium, które wynosi 1/10 części oszacowanej wartości nieruchomości, t.j. 159.100,00 zł (sto pięćdziesiąt dziewięć tysięcy sto złotych 00/100).
Wadium składa się w gotówce, albo w postaci czeku potwierdzonego wystawionego na organ egzekucyjny – Naczelnika Urzędu Skarbowego w Człuchowie. Wadium można także wpłacić na rachunek depozytowy tut. Organu egzekucyjnego prowadzony przez NBP O/O Gdańsk nr 17 1010 1140 0017 0413 9120 0000 z dopiskiem „wadium-licytacja nieruchomości XXXX/XXXXXXXX/X" (za wniesienie wadium przelewem przyjmuje się zaksięgowanie na rachunku organu egzekucyjnego).
Zgodnie z art. 111d § 3 u.p.e.a., w licytacji mogą również uczestniczyć osoby, które przedłożą pełnomocnictwo do udziału w licytacji stwierdzone dokumentem i podpisem urzędowo lub notarialnie potwierdzonym.
Uczestnik licytacji, który jest w związku małżeńskim powinien złożyć pisemne oświadczenie przy wpłacaniu wadium, czy chce kupić nieruchomość za majątek wspólny, czy oddzielny i czy kupuje nieruchomość do majątku wspólnego.
W ciągu 14 dni przed dniem licytacji, tj. od dnia 30.09.2022r. do dnia 13.10.2022r. w godzinach 9 00 -1200, można przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w siedzibie Urzędu Skarbowego w Człuchowie, w pokoju nr 26, a w dniach od 12.10.2022r. do dnia 13.10.2022r., w godzinach od 1000 do 1300 można oglądać nieruchomość po uprzednim kontakcie telefonicznym pod numerem telefonu nr 59-83-47-944.
Historyczne ceny
Podobne oferty
Zobacz więcejRodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie