Olkusz, małopolskie
Szczegóły
Opis
Rynek 1
ogłasza I przetarg pisemny, nieograniczony na sprzedaż nieruchomości niezabudowanej, położonej w Olkuszu.
1. Przedmiotem przetargu jest niezabudowana nieruchomość składająca się z działki o numerze 5598, o powierzchni 585m2, objętej księgą wieczystą nr: XXXX/XXXXXXXX/X.
Nieruchomość położona jest w Olkuszu w rejonie ul. Rzemieślniczej, nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej. Dojazd do otoczenia drogą asfaltobetonową. Szerokość działki umożliwia swobodną zabudowę. Dostęp do infrastruktury technicznej od ul. Rzemieślniczej (w odległości 25m). Instalacje: elektryczna, wodociągowa, gazowa i kanalizacyjna.
Na działce znajdują się drzewa i krzaki. Wysoki poziom wód gruntowych. Przed zabudową należy wykonać odwodnienie działki.
Otoczenie nieruchomości stanowią tereny zabudowane: domy, szkoła, centrum handlowe.
2. Zgodnie ze zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego zachodniej części dzielnicy północnej i zachodniej dzielnicy przemysłowej Olkusza, zatwierdzoną Uchwałą Nr IX/104/2011 Rady Miejskiej w Olkuszu z dnia 14.06.2011r. (tekst jednolity Dz. Urz. Woj. Małopolskiego z dnia 14.07.2011r. Nr 357,poz. 3021) - działka nr 5598 znajduje się w terenie oznaczonym symbolem: „C30aMJ” – opisanym jako: „Tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej”.
Nieruchomość wolna od obciążeń. Nieruchomość wolna od zobowiązań.
3. Termin złożenia wniosku przez osoby, którym przysługuje pierwszeństwo jej nabycia stosownie do art. 34 ust.1 pkt.1 i 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami upłynął dnia 29.07.2022r.
4. Cena wywoławcza do przetargu wynosi 128 700,00 zł (słownie: sto dwadzieścia osiem tysięcy siedemset złotych).
5. Przystępujący do przetargu zobowiązany jest wnieść wadium w pieniądzu w wysokości 25 740,00 zł (słownie: dwadzieścia pięć tysięcy siedemset czterdzieści złotych) w terminie do dnia 21.09.2022r. włącznie. Za datę wniesienia wadium uważa się dzień, w którym kwota wadium wpłynęła na konto Urzędu Miasta i Gminy Olkusz w Banku Pekao S.A. O/Olkusz nr: 03 1240 4748 1111 0000 4868 9878 z podaniem tytułu wpłaty : „Przetarg – nieruchomość – dz. nr 5598”. Wadium wpłacone przez uczestnika, który przetarg wygrał zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości.
6. Pisemne oferty w zamkniętych kopertach opatrzonych hasłem: „ Przetarg – nieruchomość – dz. nr 5598” należy składać w Urzędzie Miasta i Gminy w Olkuszu, Punkt Informacyjny przy wejściu do budynku, do dnia 21.09.2022r. do godziny 13.00.
Historyczne ceny
Podobne oferty
Zobacz więcejRodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie