Świętoszowice, śląskie
Szczegóły
Opis
P I E R W S Z A L I C Y T A C J A
nieruchomości gruntowej zabudowanej budynkiem gospodarczym (stodoła wraz z przybudówką), położonej w woj. śląskim, powiecie tarnogórskim, gminie Zbrosławice, obrębie 241309_2.0016 Świętoszowice, jednostka rejestrowa G387, miejscowości Świętoszowice, w rejonie ul. Dolnej. Nieruchomość obejmuje działki o numerach ewidencyjnych 20 (na działce wzniesiony został budynek stodoły wraz z przybudówką) i 21 (działka niezabudowana). Działka nr 20 w południowo- zachodnim narożniku graniczy z działką oznaczoną numerem 22. Działka nr 22 zabudowana jest m.in. budynkiem mieszkalnym, który swym wschodnim krańcem nachodzi na teren działki nr 20.
Nieruchomość stanowi własność dłużnika i posiada założoną księgę wieczystą w Wydziale Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach nr XXXX/XXXXXXXX/X. Zgodnie z zapisami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszar, na którym znajduje się nieruchomość jest oznaczony jako:
Działka nr 20 o powierzchni 16.320,00 m kw: R- tereny upraw rolniczych (powierzchnia 14.750,00 m kw), RZ- tereny łąk i pastwisk w ramach ekologicznego systemu terenów otwartych (powierzchnia 1.440,00 m kw), MNU- tereny mieszkalnictwa (powierzchnia 130,00 mkw)
Działka nr 21 o powierzchni 590,00 m kw: R- tereny upraw rolniczych (powierzchnia 590,00 m kw).
Nieruchomość oszacowana jest na kwotę: 94.362,00 zł.
Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi: 70.771,50 zł.
Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 9.436,20zł najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi, w gotówce płatnej w kancelarii komornika lub na konto:
ING Bank Śląski SA 97 1050 1386 1000 0023 0356 2322
Nieruchomość można oglądać w dniu 11.01.2019r w godz. 10.30-11.00 oraz w dniu 16.01.2019r w godz. 15.30.-16.00.
Akta sprawy można przeglądać w ciągu trzech dni bezpośrednio poprzedzających termin licytacji
w budynku Sądu Rejonowego w Tarnowskich Górach.
Operat szacunkowy ww. nieruchomości do wglądu w kancelarii komornika w godzinach otwarcia kancelarii tj. od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00 - 15.00 oraz w piątek w godz. 8.00 - 14.00. Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem licytacji nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie spod egzekucji tej nieruchomości lub innych przedmiotów razem z nią zajętych i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione
w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.
Historyczne ceny
Rodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie