Wróć do listy

Świątniki, świętokrzyskie

73 800 zł
73 800 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 73 800 zł
Miasto Świątniki
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo świętokrzyskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 9 840 zł
Numer oferty 209638X490972199
Termin wpłaty wadium 02-10-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym we Włocławku Mariusz Malinowski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 03-10-2022 o godz. 12:00 w budynku Sądu Rejonowego we Włocławku z siedzibą przy Kilińskiego 20, 87-800 Włocławek, pokój A 148, odbędzie się pierwsza licytacja

nieruchomości, której właścicielem jest xx położonej przy ,Świątniki, 87-890 Lubraniec , dla której Sąd Rejonowy we Włocławku Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. ul.Kilińskiego 20, Włocławek, 87-800 Włocławek) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
udział 1/2 w nieruchomości stanowiącej działkę nr 55/3, o pow. 1,3957 ha, położoną w miejscowości Florianowo 1, obręb Świątniki, gmina Lubraniec. Nieruchomość na powierzchni 1241 m2 stanowi siedlisko, zabudowane: - budynkiem mieszkalnym, o pow. zabudowy 122m2 i pow. użytkowej 178,80 m2; - budynkiem gospodarczym o pow. zabudowy 145 m2; - budynkiem gospodarczym o pow. zabudowy 28 m2, w pozostałej części tj. na powierzchni: 1, 2716 ha grunty rolne użytkowane rolniczo.

Suma oszacowania wynosi 98 400,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 73 800,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 9 840,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: BOŚ SA O/WŁOCŁAWEK 66 1540 1069 2001 8718 2520 0001.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 15:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie mieszczącym się pod adresem: ul. Kilińskiego 20, Włocławek, 87-800 Włocławek.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.