Wróć do listy

Czarnkowie, zachodniopomorskie

334 000 zł
804 zł/m2
Dom 415,50 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 334 000 zł
Miasto Czarnkowie
Powierzchnia 415,50 m2
Województwo zachodniopomorskie
Ulica 52
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 50 100 zł
Numer oferty 208422X488124327
Termin wpłaty wadium 01-09-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Białogardzie

Dariusz Makrocki

Kancelaria Komornicza, Połczyńska 10,  Białogard,   78-200 Białogard

tel. (94) 312-29-51  / fax. (94) 311-30-60

Sygnatura: Km 829/18

OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym  w Białogardzie Dariusz Makrocki na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu  02-09-2022 o godz. 11:00  w budynku Sądu Rejonowego w Białogardzie z siedzibą przy Lipowa 1, 78-200 Białogard,  odbędzie się druga licytacja

nieruchomości, której właścicielami są xx  położonej przy  Czarnkowie 52,Czarnkowie,  78-320 Połczyn Zdrój , dla której  Sąd Rejonowy w Białogardzie VI Zamiejscowy Wydział Ksiąg Wieczystych z siedzibą w Świdwinie  (adres: ul. Batalionów Chłopskich 6, Świdwin, 78-300 Świdwin)   prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Nieruchomość składająca się z prawa własności działki gruntu numer 145/1 o powierzchni 3600 m2 oraz znajdujących się na tej działce dwóch budynków.
Nieruchomość położona jest w miejscowości Czarnkowie 52, gmina Połczyn Zdrój, obręb ewidencyjny numer 0106.
Na przedmiotowej nieruchomości posadowiony jest budynek mieszkalny parterowy z poddaszem użytkowym o powierzchnia użytkowej 415.5 m2. W budynku urządzono trzy mieszkania.
Mieszkania są wydzielone funkcyjnie jednakże nie stanowią wyodrębnionych prawnie lokali mieszkalnych. Struktura mieszkania na poddaszu: pokój z garderobą, salon z aneksem kuchennym, łazienka z wc, pokój z garderobą, antresola, pokój na strychu, klatka schodowa;
Struktura mieszkania na parterze (część południowa budynku): -klatka schodowa, korytarz, pokój, salon z aneksem kuchennym, łazienka z wc;
Struktura mieszkania na parterze (część południowa budynku): - pokój, łazienka z wc, salon z aneksem kuchennym, pokój, garderoba, korytarz.
Na działce znajduje się również budynek gospodarczy o powierzchni użytkowej 14,2 m2 z dobudowaną wiatą konstrukcji drewnianej o powierzchni użytkowej 92,7 m2.

Suma oszacowania wynosi 501 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa  2/3 sumy oszacowania i wynosi 334 000,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 50 100,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.  Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO Oddział 1 w Kołobrzegu 43 1020 2821 0000 1202 0024 9318.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 13:00 do godz. 15:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie mieszczącym się pod adresem: ul. Lipowa 1, Białogard, 78-200  Białogard.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.