Wróć do listy

Złocieniec, zachodniopomorskie

365 550 zł
515 zł/m2
Obiekt 709,94 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 365 550 zł
Miasto Złocieniec
Powierzchnia 709,94 m2
Województwo zachodniopomorskie
Ulica Drawska 18A
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 48 740 zł
Numer oferty 205546X481388735
Termin wpłaty wadium 31-08-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Drawsku Pomorskim Paweł Chojnacki na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 01-09-2022 o godz. 14:30 w budynku Sądu Rejonowego w Drawsku Pomorskim z siedzibą przy Jasna 3, 78-500 Drawsko Pomorskie, odbędzie się pierwsza licytacja

użytkowania wieczystego, którego właścicielem jest I xx położonego przy DRAWSKA 18A, 78-520 Złocieniec , dla której Sąd Rejonowy w Drawsku Pomorskim (adres: ul. Jasna 3, Drawsko Pomorskie, 78-500 Drawsko Pomorskie) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Wieczyste użytkowanie nieruchomości zabudowanej położonej pod adresem: 78-520 Złocieniec, Drawska 18a , dla której Sąd Rejonowy w Drawsku Pomorskim V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X o powierzchni 3 947,00 m2, Nieruchomość jest zabudowana trzema budynkami niemieszkalnymi oznaczonymi numerem 27 o powierzchni użytkowej 403,90 m2 , numerem 26 o powierzchni użytkowej 277,3 m2 oraz budynkiem oznaczonym numerami 28,736 oraz budynek dla którego brak jest urządzonej kartoteki o powierzchni użytkowej 487,3 m2 , będącej własnością dłużnika: Ireneusz Wyrzykowski.

Suma oszacowania wynosi 487 400,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 365 550,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 48 740,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO Oddział 1 w Kołobrzegu 74 1020 2821 0000 1902 0087 2515.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 18:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie mieszczącym się pod adresem: ul. Jasna 3, Drawsko Pomorskie, 78-500 Drawsko Pomorskie.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.