Chorzów, śląskie
Szczegóły
Opis
ogłasza
I przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż prawa własności nieruchomości położonej w Chorzowie przy ulicy Klimzy, obejmującej działki oznaczone numerami geodezyjnymi: 1285/17 o powierzchni 28 m2, 636/17 o powierzchni 14 m2, (powierzchnia łączna 42 m2) dla których Sąd Rejonowy w Chorzowie prowadzi księgę wieczystą pod numerem XXXX/XXXXXXXX/X, częściowo zabudowanych budynkiem o charakterze handlowo-usługowym.
Przeznaczenie: M/G – tereny zabudowy mieszkaniowej mieszanej
Działki częściowo zabudowane budynkiem o charakterze handlowo-usługowym. Teren działek nieogrodzony. Brak urządzonych miejsc parkingowych. Pomieszczenia o słabej funkcjonalności do generalnego remontu. Działki posiadają dostęp do asfaltowej drogi publicznej o przeciętnej przepustowości.
Cena wywoławcza nieruchomości gruntowej zabudowanej – 31.000,00 zł
Sprzedaż ww. nieruchomości zwolniona jest z opodatkowania podatkiem VAT, na podstawie art. 43 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług.
Cena sprzedaży prawa własności nieruchomości uzyskana w przetargu, winna być wpłacona w całości przed zawarciem umowy notarialnej.
Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest:
1. Wpłacenie wadium w formie pieniężnej w wysokości 3.100,00 zł, najpóźniej do dnia 11.08.2022 r., przelewem na konto: Urząd Miasta Chorzów Miasto na prawach powiatu, ul. Rynek 1, 41 – 500 Chorzów, ING Bank Śląski S.A. Nr 75 1050 1214 1000 0010 0000 3671, przy czym za datę wniesienia wadium uznaje się datę wpływu środków pieniężnych na wskazany powyżej rachunek bankowy. Tytuł wpłaty wadium winien jednoznacznie wskazywać uczestnika przetargu oraz nieruchomość której wpłata dotyczy. Wadium wpłacone przez oferenta, który przetarg wygra zostanie zaliczone na poczet ceny nabycia nieruchomości. Osobom, które przetargu nie wygrały, wadium zostanie zwrócone nie później niż przed upływem trzech dni od dnia zamknięcia przetargu. Wadium ulega przepadkowi w razie uchylenia się uczestnika, który przetarg wygra, od zawarcia umowy.
2. Złożenie oświadczenia na stosownym druku (druk do pobrania w Urzędzie Miasta Chorzów), najpóźniej do dnia 11.08.2022 r., do godziny 15:00 w Urzędzie Miasta Chorzów, ul. Rynek 1, IV piętro, pok. 425.
Przetarg na sprzedaż ww. nieruchomości odbędzie się w dniu 16 sierpnia 2022 r. o godz. 09:30 w Urzędzie Miasta Chorzów, ul. Rynek 1, II piętro, pok. 236.
Historyczne ceny
Rodzaje nieruchomości
Skontaktuj się
{% if source == 'fb' %} +48 512 704 562 {% else %} +48 515 990 475 {% endif %}
Powiadomienia o najlepszych ofertach
Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!
Białystok
Bielsko-Biała
Bydgoszcz
Bytom
Częstochowa
Gdańsk
Gdynia
Gliwice
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Olsztyn
Poznań
Radom
Rzeszów
Sosnowiec
Szczecin
Toruń
Warszawa
Wrocław
Zabrze
Zielona Góra
Dolnośląskie
Kujawsko-Pomorskie
Lubelskie
Lubuskie
Łódzkie
Małopolskie
Mazowieckie
Opolskie
Podkarpackie
Podlaskie
Pomorskie
Śląskie
Świętokrzyskie
Warmińsko-Mazurskie
Wielkopolskie
Zachodniopomorskie