Wróć do listy

Szczytniki, świętokrzyskie

46 813 zł
Działka 0 ha Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 46 813 zł
Miasto Szczytniki
Powierzchnia 0 ha
Województwo świętokrzyskie
Liczba działek 0
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 7 022 zł
Numer oferty 203708X477084139
Termin wpłaty wadium 13-09-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Sandomierzu Wojciech Malinowski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 14-09-2022 o godz. 12:20 w budynku Sądu Rejonowego w Sandomierzu z siedzibą przy ul. Kościuszki 2A, 27-600 Sandomierz, pokój IV, odbędzie się druga licytacja

nieruchomości, której właścicielem jest xx położonej przy ,Szczytniki, Dwikozy, 27-620 Dwikozy , dla której Wydział Ksiąg Wieczystych SR Sandomierz (adres: ul. Kościuszki 2A/27-600, Sandomierz, 27-600 Sandomierz) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
nieruchomość gruntowa składająca się z działek niezabudowanych o nr ewid. 56, 68/21, 262/1, 262/2, 263/1, 263/2, 603/2 o łącznej pow. 1,61 ha Działki licytowane będą w następującej kolejności : 1. Działka nr 56 o pow. 0,1100 ha, niezabudowana, przylega do asfaltowej drogi gminnej. Suma oszacowania wynosi 22 600,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 15 067,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 2 260,00 zł. 2. Działka nr 603/2 o pow. 0,6400 ha, niezabudowana, stanowi grunty orne klas IIIa i IVa, bez dostępu do drogi publicznej. Suma oszacowania wynosi 17 860,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 11 907,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 1 786,00 zł. 3. Działka nr 68/21 o pow. 0,0800 ha, niezabudowana, stanowi łąki trwałe i nieużytki, dojazd drogą asfaltową. Suma oszacowania wynosi 3 120,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 2 080,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 312,00 zł. 4. Działki nr 262/1 i 263/1 o łącznej pow. 0,61 ha, niezabudowane, rolne, nie posiada dostępu do drogi publicznej. Suma oszacowania wynosi 21 900,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 14 600,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 2 190,00 zł. 5. Działki nr 262/2 i 263/2 o łącznej pow. 0,17 ha, niezabudowane, stanowią grunty rolne, dojazd nieutwardzony. Suma oszacowania wynosi 4 740,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 3 160,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 474,00 zł.

Suma oszacowania wynosi 70 220,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 46 813,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 7 022,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP SA O/SANDOMIERZ 98 1020 4926 0000 1702 0009 5554.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 18:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie mieszczącym się pod adresem: ul. ul. Kościuszki 2A, Sandomierz, 27-600 Sandomierz.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.