Wróć do listy

Reptowo, zachodniopomorskie

560 972 zł
Działka 0 ha Licytacja komornicza Udział % Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 560 972 zł
Miasto Reptowo
Powierzchnia 0 ha
Województwo zachodniopomorskie
Liczba działek 0
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 74 796 zł
Numer oferty 201881X472805305
Termin wpłaty wadium 31-08-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Stargardzie Tadeusz Garbacz (Kancelaria Komornicza nr II w Stargardzie; 73-110 Stargard, ul. 11 Listopada 37)podaje do publicznej wiadomości, że w dniu01 września 2022 r. (czwartek, pierwszego września 2022 r.)o godzinie 11:00(o godzinie jedenastej)w budynku Sądu Rejonowego w Stargardzie mającego siedzibę w (73-110) Stargardzie przy ulicy Stefana Okrzei 8,w sali o numerze 222(dwieście dwadzieścia dwa) odbędzie się pierwszalicytacja:

- udziału dłużnej spółki w wysokości 3/10(trzy dziesiąte) w prawie własności nieruchomości w postaci działki nr 240/1 (1,8613 ha; tereny przemysłowe; działka zabudowana) położonej w miejscowości Reptowo (gmina Kobylanka), dla której Sąd Rejonowy w Stargardzie V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X(udział w wysokości 3/10 w prawie własności przedmiotowej nieruchomości przysługuje dłużnej spółce JAKO Sp. z o.o. sp.k.).

Sprzedaż podlega opodatkowaniu podatkiem VAT w stawce wynoszącej 23%.

Komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego, w przypadku sprzedaży towarów, wystawiają w imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzające dokonanie sprzedaży tych towarów. Fakturę wystawia się, jeżeli na dłużniku spoczywa obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą towarów.

Suma oszacowania wyżej wskazanego udziałuwynosi netto 608.100,00 zł (sześćset osiem tysięcy sto złotych netto) czyli brutto 747.963,00 zł (siedemset czterdzieści siedem tysięcy dziewięćset sześćdziesiąt trzy złote brutto) - podatek VAT (23%) w wysokości 139.863,00 zł.

Cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi netto 456.075,00 zł (czterysta pięćdziesiąt sześć tysięcy siedemdziesiąt pięć złotych netto) czyli brutto 560.972,25 zł (pięćset sześćdziesiąt tysięcy dziewięćset siedemdziesiąt dwa złote i dwadzieścia pięć groszy brutto) - podatek VAT (23%) w wysokości 104.897,25 zł.

Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest netto 60.810,00 zł (sześćdziesiąt tysięcy osiemset dziesięć złotych), czyli brutto 74.796,30 zł (siedemdziesiąt cztery tysiące siedemset dziewięćdziesiąt sześć złotych i trzydzieści
groszy) - podatek VAT (23%) w wysokości 13.986,30 zł.

Podsumowując suma oszacowania wyżej wskazanego udziału dłużnej spółki wynosi 747.963,00 zł(kwota zawiera podatek VAT w wysokości 139.863,00 zł), zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 560.972,25 zł(kwota zawiera podatek VAT w wysokości 104.897,25 zł), a licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, czyli w wysokości 74.796,30 zł(kwota zawiera podatek VAT w wysokości 13.986,30 zł).

Poniżej fragment protokołu opisu i oszacowania (XXXX/XXXXXXXX/X).