Wróć do listy

Szczepowice, wielkopolskie

92 533 zł
1 196 zł/m2
Mieszkanie 77,40 m2 3 pokoje Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
Zakończona

Szczegóły

Cena 92 533 zł
Miasto Szczepowice
Powierzchnia 77,40 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica 5
Liczba pokoi 3
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 13 880 zł
Numer oferty 200093X468617809
Termin wpłaty wadium 08-08-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Grodzisku Wielkopolskim

Krzysztof Łysiak

Kancelaria Komornicza, Więzienna 1, Grodzisk Wielkopolski, 62-065 Grodzisk Wielkopolski

tel. 614446971 / fax. 614446971

Sygnatura: KM 1985/21

OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Grodzisku Wielkopolskim Krzysztof Łysiak na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 09-08-2022 o godz. 10:15 w budynku Sądu Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim z siedzibą przy Żwirki i Wigury 3, 62-065 Grodzisk wielkopolski, pokój 21, odbędzie się druga licytacja lokalu mieszkalnego będącego wspólną własnością dłużników: Kupka Barbara, Kupka Jerzy Michał, położonego przy 5/1,Szczepowice, 64-060 Kamieniec , dla którego SĄD REJONOWY GRODZISK WLKP. V WYDZIAŁ KSIĄG WIECZYSTYCH prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Nieruchomość lokalowa, mieszkalna, znajdująca się w budynku mieszkalnym, położonym w miejscowości Szczepowice nr 5 /gmina Kamieniec/, lokal nr 1 o powierzchni użytkowej 77,40 m2 oraz związanym z nim udział w wysokości 774/2916 w budynku i innych urządzeniach, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokalu oraz w prawie własności działki nr 9/7, zabudowanej budynkiem mieszkalnym i gospodarczym. Przedmiotowa nieruchomość ma założoną księgę wieczystą XXXX/XXXXXXXX/X i księgę gruntowa XXXX/XXXXXXXX/X, prowadzoną przez Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim. Pozostałe dane ewidencyjne nieruchomości: województwo – wielkopolskie, powiat – grodziski, jednostka ewidencyjna: Kamieniec, wieś Szczepowice. Działka nr 9/7- teren płaski- dojazd do nieruchomości drogami o nawierzchni bitumicznej.- Obecnym właścicielem nieruchomości jest xx

Suma oszacowania wynosi 138 800,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 92 533,33 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 13 880,00 zł.

Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO BP S.A. O/NOWY TOMYŚL 93 1020 4144 0000 6802 0006 9849.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

[/JEZELI]W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 15:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.