Wróć do listy

Chorzów, śląskie

126 750 zł
1 979 zł/m2
Mieszkanie 64,05 m2 2 pokoje 3 piętro Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-71%
Zakończona
-71%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 126 750 zł
Miasto Chorzów
Powierzchnia 64,05 m2
Województwo śląskie
Ulica Adamieckiego 4
Liczba pokoi 2
Piętro 3
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 16 900 zł
Numer oferty 197360X462217123
Termin wpłaty wadium 28-07-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym

w Chorzowie

Witold Walków

Kancelaria Komornicza, Narutowicza 3, Chorzów, 41-500 Chorzów

tel. 322411610 / fax. 324310030

                                                  Sygnatura: KM 3768/17 i inne                                                    

   



O B W I E S Z C Z E N I E

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witold Walków Kancelaria Komornicza
nr VIII w Chorzowie, zawiadamia na podstawie art. 953 kpc w związku z art. 955 kpc, że w dniu:
29 lipca 2022r. o godz. 11:00 w sali nr 108 Sądu Rejonowego w Chorzowie przy ulicy Rostka 2 odbędzie się:

P I E R W S Z A    L I C Y T A C J A

nieruchomości, stanowiącej własność dłużnika:

FxxA
41-500 CHORZÓW, ul. ADAMIECKIEGO 4/27

opisanej jako: spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu mieszkalnego w Spółdzielni Mieszkaniowej Diament w Piekarach Śląskich. Przedmiotowe prawo do lokalu, dotyczy mieszkania, położonego w:
Chorzów, ul. Adamieckiego 4/27, usytuowanego na 4 kondygnacji (ostatniej) budynku.
Lokal mieszkalny posiada powierzchnię użytkową 64,05 m2 i składa się z dwóch pokoi, kuchni, łazienki z WC, przedpokoju i schowka.
Dla przedmiotowego prawa, Sąd Rejonowy w Chorzowie Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą
nr XXXX/XXXXXXXX/X.
Budynek, w którym położony jest przedmiotowy lokal mieszkalny, usytuowany jest na nieruchomości, dla której Sąd Rejonowy
w Chorzowie Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr XXXX/XXXXXXXX/X.

Nieruchomość oszacowana jest na kwotę: 169.000,00 zł (sto sześćdziesiąt dziewięć tysięcy złotych).

Cena wywoławcza w powyższej licytacji wynosi trzy czwarte wartości oszacowania, tj. kwotę: 126.750,00 zł (sto dwadzieścia sześć tysięcy siedemset pięćdziesiąt złotych).

Przystępujący do licytacji zobowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 10% sumy oszacowania  nieruchomości, tj. kwotę 16.900,00 zł (szesnaście tysięcy dziewięćset złotych), najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Rękojmię należy wpłacić na konto Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witolda Walków w Banku ING BANK ŚLĄSKI SA O/CHORZÓW nr:
15 10501243 1000002266618186. Przystępując do licytacji należy przedłożyć potwierdzenie wpłaty rękojmi.
Rękojmia może być również złożona w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.

Nieruchomość można oglądać w ciągu dwóch tygodni przed licytacją.

Operat szacunkowy wraz z protokołem opisu i oszacowania przedmiotowej nieruchomości znajduje się w Kancelarii Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Chorzowie Witolda Walków Kancelaria Komornicza nr VIII w Chorzowie, a na dwa tygodnie przed licytacją również w VIII Wydziale Sądu Rejonowego w Chorzowie.  

Zgodnie z przepisem art. 976§1kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły, oraz inne osoby wymienione w tym artykule.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do przeprowadzenia licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem licytacji nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie spod egzekucji tej nieruchomości lub innych przedmiotów razem z nią zajętych i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.





Zgodnie z § 23 rozporządzenia Ministra finansów z dnia 28 marca 2011 r. w sprawie zwrotu podatku niektórym podatnikom, wystawiania faktur, sposobu ich przechowywania oraz listy towarów i usług, do których nie mają zastosowania zwolnienia od podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 68, poz. 360) komornicy sądowi wykonujący czynności egzekucyjne w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. - Kodeks postępowania cywilnego, w przypadku sprzedaży towarów, wystawiają w imieniu dłużnika i na jego rachunek faktury potwierdzające dokonanie sprzedaży tych towarów. Fakturę wystawia się, jeżeli na dłużniku spoczywa obowiązek podatkowy związany ze sprzedażą towarów.



Komornik Sądowy

Witold Walków







Historyczne ceny

Powiadomienia o najlepszych ofertach

Przeszukujemy 6 500 stron internetowych – z nami nie umknie Ci żadna perełka!

Popularne portale
Kilkanaście portali z ogłoszeniami z całej Polski.
Przetargi
Spółdzielnie, spółki skarbu państwa, urzędy miast i inne.
Licytacje komornicze
Mieszkania dłużników sprzedawane przez komorników.
Zakup od syndyka
Nieruchomości z postępowań upadłościowych.