Wróć do listy

Cykarzew Północny, śląskie

188 625 zł
1 040 zł/m2
Dom 181,38 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 188 625 zł
Powierzchnia 181,38 m2
Województwo śląskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 25 150 zł
Numer oferty 195972X458966427
Termin wpłaty wadium 26-06-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Częstochowie Adrian Golibroda na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 14-09-2022 o godz. 09:30 w budynku Sądu Rejonowego w Częstochowie z siedzibą przy , 42-200 Częstochowa, pokój 22, odbędzie się pierwsza licytacja ułamkowej części nieruchomości należącej do dłużnika: xx położonej przy ul. ,Cykarzew Północny, 42-233 Mykanów, dla której Sąd Rejonowy w Częstochowie IX Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Suma oszacowania całej nieruchomości wynosi 503 000,00zł, zaś suma oszacowania udziału stanowiącego własność dłużnika 251 500,00zł. Nieruchomość obciążona jest ograniczonym prawem rzeczowym w postaci służebności osobistej ustanowionej na rzecz zz którego określona została przez biegłego na kwotę: 153 000,00zł (sto pięćdziesiąt trzy tysiące złotych).

Nieruchomość gruntowa zabudowana budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym, piętrowym, podpiwniczonym o powierzchni użytkowej 181,38 metra kwadratowego. Budynek zlokalizowany jest na działce nr 807, której powierzchnia wynosi 21 155 metra kwadratowego. Poza budynkiem mieszkalnym część składową nieruchomości stanowi zaudowa towarzysząca w postaci budynków gospodarczych. W skład nieruchomości wchodzą również niezabudowane działki nr 356 o pow. 1650 metra kwadratowego, 432 o powierzchni 200 metrów kwadratowych, 1492 o powierzchni 2700 metrów kwadrowtowych, 1874 o powierzchni 15070 metrów kwadratowych.

Suma oszacowania wynosi 251 500,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 188 625,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 25 150,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację.

Zgodnie z art. 962 § 1. przystępujący do przetargu jest obowiązany złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg.

Rękojmia powinna być złożona na konto komornika:

ING Bank Śląski SA Oddział w Częstochowie 31 10501142 1000 0092 5209 7978 najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

[0=0]W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w terminie uzgodnionym z komornikiem oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w Sądzie Rejonowym w Częstochowie mieszczącym się pod adresem: , Częstochowa, 42-200 Częstochowa.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.