Wróć do listy

Dębe Wielkie, mazowieckie

180 150 zł
2 137 zł/m2
Dom 84,30 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 180 150 zł
Miasto Dębe Wielkie
Powierzchnia 84,30 m2
Województwo mazowieckie
Ulica Koscielna 16
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 24 020 zł
Numer oferty 193188X452446299
Termin wpłaty wadium 03-08-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Mińsku Mazowieckim

Krzysztof Piotr Dębkowski

Kancelaria Komornicza, Warszawska 106A/38,  Mińsk Mazowiecki,   05-300 Mińsk Mazowiecki

tel. (25) 675 09 18 / fax. (25)67573 94

Sygnatura: Km 49/19 i inne

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI W DRODZE LICYTACJI ELEKTRONICZNEJ

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym  w Mińsku Mazowieckim Krzysztof Piotr Dębkowski na podstawie art. 986 4  § 3 kpc podaje do publicznej wiadomości, że o godzinie 12:00 w dniu 04.08.2022 na portalu https://e-licytacje.komornik.pl/ rozpocznie się pierwsza licytacja

nieruchomości  położonej przy  Kościelna 16, 05-311 Dębe Wielkie, dla której Sąd Rejonowy w Mińsku Mazowieckim V Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. Okrzei 14, Mińsk Mazowiecki, 05-300 Mińsk Mazowiecki) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
Działka nr 294/4, stanowi nieruchomość gruntową zabudowaną, zlokalizowana jest w południowej części wsi, przy ul. Kościelnej o nawierzchni bitumicznej, w odległości ok. 200m od stacji kolejowej Nowe Dębe Wielkie oraz ok. 1,1 km od centrum miejscowości Dębe Wielkie i drogi krajowej nr 2. Bezpośrednie sąsiedztwo nieruchomości stanowi zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna, linia kolejowa, tereny niezabudowane. Działka w kształcie nieregularnym, węższa w części południowej, szersza w części północnej, stanowi teren płaski, nieutwardzony, w części zabudowanej ogrodzony siatką stalową, ze stalową furtką i bramą rozwieraną. W południowej części działki zlokalizowany jest wolnostojący, murowany budynek mieszkalny jednorodzinny oraz murowany budynek gospodarczy. Teren działki uzbrojony jest w sieć elektroenergetyczną, wodociągową, kanalizacyjną. Budynek mieszkalny jednorodzinny, wolnostojący, parterowy, niepodpiwniczony, wzniesiony na początku lat 70-tych ubiegłego wieku, o powierzchni zabudowy: 110,0m2; - powierzchni użytkowej: 84,3m2 Obiekt wyposażony jest w instalację elektroenergetyczną, wodociągową, kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, ciepłej wody. W budynku znajdują się 4 izby mieszkalne, łazienka, sień oraz ganek. Budynek gospodarczy, jednokondygnacyjny, murowany, wzniesiony w latach 80-tych ubiegłego wieku, zawierający tzw. „letnią kuchnię”, 2 pomieszczenia gospodarcze oraz 2 przybudówki. Budynek o powierzchni zabudowy: 65,0m2; - powierzchni użytkowej: 52,0m2. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego części miejscowości Dębe Wielkie w gminie Dębe Wielkie uchwalony uchwałą Nr SR.XXII.0007.204.2016 Rady Gminy Dębe Wielkie z dnia 6 października 2016r. wskazuje, iż przedmiotowa nieruchomość położona jest na obszarze oznaczonym symbolem: - południowa część działki na głębokość ok. 3m od drogi powiatowej – C.1KDL - tereny dróg lokalnych; - południowa część działki na głębokość ok. 80m od pasa przeznaczonego pod poszerzenie drogi powiatowej – C.7MN/U – tereny zabudowy mieszkaniowej jednorodzinnej i usług; - pozostała, północna część działki, na głębokość ok. 35m od terenów kolejowych – C.3R – tereny rolne. Przetarg odbywa się w drodze licytacji elektronicznej i rozpocznie się w dniu 04.08.2022 o godz. 12:00

Przetarg odbywa się w drodze elektronicznej i zakończy się w dniu  11.08.2022 o godzinie: 12:00 .

Suma oszacowania wynosi 240 200,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 180 150,00 zł.  Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 24 020,00 zł.  Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 44 1240 2702 1111 0010 6436 2051 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 08:00 do godz. 12:00. W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.