Wróć do listy

Poznań, Grunwald

216 150 zł
3 156 zł/m2
Mieszkanie 68,49 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-74%
Zakończona
-74%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 216 150 zł
Miasto Poznań
Powierzchnia 68,49 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica Malwowa 91
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 28 820 zł
Numer oferty 192713X451333849
Termin wpłaty wadium 06-07-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu Bartosz Guzik działając na podstawie
art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że

07-07-2022 o godzinie 10:00

w budynku Sądu Rejonowego Poznań-Grunwald i Jeżyce w Poznaniu z siedzibą przy ul. Kamiennogórska 26, 60-179 Poznań, pokój 1.07,

odbędzie się pierwsza licytacja, nieruchomości:

lokalu nr 2 stanowiącego odrębną nieruchomość, położonego w Poznaniu przy ul. Malwowej 91, dla którego Sąd Rejonowy Poznań - Stare Miasto w Poznaniu Wydział V Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW XXXX/XXXXXXXX/X. Z prawem własności nieruchomości związany jest udział w wysokości 1/2 części w prawie własności gruntu oraz częściach wspólnych budynku, położonego w Poznaniu przy ul. Malwowej 91, dla którego Sąd Rejonowy Poznań - Stare Miasto w Poznaniu Wydział V Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW XXXX/XXXXXXXX/X. Nieruchomość lokalowa położona jest na pierwszym pięterze budynku mieszkalnego i funkcjonalnie składa się z trzech pokoi, przechodniej kuchni, korytarza oraz łazienki z WC. Lokal wyposażony jest w instalacje: elektryczną, wodną, kanalizacyjną i centralnego ogrzewania - piec gazowy dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania. W jednym pokoju zainstalowana jest klimatyzacja. Do lokalu przynależy pomieszczenie piwniczne nr 2 o powierzchni 6,20 m2. Powierzchnia użytkowa lokalu (bez pomieszczenia piwnicznego) wynosi 68,49m2.

Suma oszacowania wynosi 288 200,00 zł, a cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 216 150,00 zł.

Licytant przystępujący do przetargu obowiązany jest złożyć rękojmię w wysokości 1/10 części sumy oszacowania, tj. w kwocie Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 28 820,00 zł. , którą należy wpłacić:
- na rachunek bankowy komornika nr 33 1440 1286 0000 0000 0308 7794, prowadzony przez PKO BP S.A., w ten sposób, aby kwota rękojmi znalazła się na rachunku najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień licytacji;
- gotówką w siedzibie kancelarii komornika;- w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi albo w inny wskazany przez komornika sposób.

Rekojmię należy wpłacić w taki sposób, aby kwota rękojmi lub książeczka oszczędnościowa ze stosownym upoważnieniem znalazła się w dyspozycji komornika najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień licytacji.

W okresie dwóch tygodni przed licytacją można ogładać nieruchomość oraz przeglądać w siedzibie Sądu akta postępowania egzekucyjnego wraz z operatem szacunkowym. Operat dostępny jest także w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą w licytacji i przysądzeniu własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.