Wróć do listy

Rogoźno, wielkopolskie

60 733 zł
1 148 zł/m2
Mieszkanie 52,90 m2 2 pokoje 1 piętro Licytacja komornicza Oferta zakończona
-78%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 60 733 zł
Miasto Rogoźno
Powierzchnia 52,90 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica Wełna 6
Liczba pokoi 2
Piętro 1
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 9 110 zł
Numer oferty 19120X44779043
Termin wpłaty wadium 22-01-2019 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Obornikach

Tomasz Chojnacki

Kancelaria Komornicza, Mikołaja Kopernika 31, Oborniki, 64-600 Oborniki

tel. 61 646 11 13 / fax. 61 646 10 25

Sygnatura: Km 3895/12

OBWIESZCZENIE O DRUGIEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Obornikach Tomasz Chojnacki na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 23-01-2019 o godz. 14:25 w budynku Sądu Rejonowego w Obornikach z siedzibą przy Piłsudskiego 47, 64-600 Oborniki, pokój 3, odbędzie się druga licytacja lokalu mieszkalnego należącego do dłużnika: , położonego przy Wełna 6/3, 64-610 Rogoźno, dla którego Sąd Rejonowy w Obornikach IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Z lokalem związany jest udział wynoszący 529/2116 części w nieruchomości wspólnej (prawo własności gruntu oraz części wspólnych budynku) zapisanej w księdze wieczystej o nr KW XXXX/XXXXXXXX/X.
Budynek wielorodzinny, w którym znajduje się lokal mieszkalny zlokalizowany jest w miejscowości Wełna. Najbliższe otoczenie stanowi analogiczna zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna, zabudowa mieszkaniowa zagrodowa, kościół, tereny użytkowane rolniczo oraz tereny leśne. Nieruchomość gruntowa składa się z działki
nr 545/3, o powierzchni 2047 m2. Zabudowana jest budynkiem mieszkalnym czterolokalowym od frontu, a tuż za nim znajdują się dwa budynki gospodarczo-garażowe.
Nieruchomość lokalowa nr 3, położona jest na piętrze budynku mieszkalnego czterolokalowego i dostęp do niego odbywa się ze wspólnej klatki schodowej. Wejście do budynku odbywa się z tyłu budynku. Standard lokalu określono jako niekorzystny. Powierzchnia użytkowa lokalu - 52,90 m2. Lokal składa się z następujących pomieszczeń: dwóch pokoi, kuchni, łazienki z WC, korytarza i skrytki. Funkcjonalność lokalu określono jako przeciętną: lokal posiada przynależne pomieszczenie w budynku gospodarczo-garażowym o powierzchni 29 m2
(w akcie notarialnym Rep. A nr 9703/94 nie zostało doprecyzowane, którego budynku gospodarczo-garażowego dotyczy ww. prawo i które jest to dokładnie pomieszczenie); z lokalem mieszkalnym związane jest funkcjonalnie pomieszczenie piwniczne o powierzchni 14,74 m2.

Suma oszacowania wynosi 91 100,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 60 733,33 . Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 9 110,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi najpóźniej w dniu poprzedzającym licytację. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Oddział 1 w Poznaniu 17 10204027 0000 1502 0738 2064.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 07:00 do godz. 15:00 oraz przeglądać akta postępowania egzekucyjnego w kancelarii komornika.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.