Wróć do listy

Terpentyna, lubelskie

488 447 zł
488 447 zł/m2
Obiekt 1,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 488 447 zł
Miasto Terpentyna
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo lubelskie
Ulica
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 65 126 zł
Numer oferty 191016X447359475
Termin wpłaty wadium 06-07-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Kraśniku Krzysztof Podgórski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 07-07-2022 o godz. 09:00 w budynku Sądu Rejonowego w Kraśniku z siedzibą przy Lubelska 81, 23-200 Kraśnik, pokój IV, odbędzie się pierwsza licytacja

nieruchomości, której właścicielem jest x położonej przy ,Terpentyna, 23-251 Dzierzkowice , dla której Sąd Rejonowy w Kraśniku V Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. ul. Fabryczna 6, Kraśnik, 23-204 Kraśnik) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Nieruchomość gruntowa o pow. 0,9300 ha będąca przedmiotem prawa własności, położona na gruntach wsi Terpentyna gm. Dzierzkowice, składająca się z działek ewidencyjnych nr 277/2, 276/2 obręb 10 Terpentyna. Działki przylegają do siebie, tworzą funkcjonalną całość, zabudowane są budynkami i budowlami stacji paliw płynnych i autogazu. Na działce nr 276/2 znajduje się budynek handlowo usługowy oznaczony w ewidencji budynków nr 221 opisany jako budynek handlowo usługowy stacji paliw o pow. zabudowy 48 m2, wybudowany w 2000 roku, parterowy z poddaszem, murowany oraz przylegający parterowy murowany budynek oznaczony w ewidencji budynków nr 226 opisany w kartotece budynków jako handlowo usługowy stacji paliw o pow. zabudowy 16 m2, wybudowany w 2000 roku, wiata z czterema dystrybutorami oraz zbiornik paliwowy Pomarol składający się z trzech komór po 20 m3. Na działce nr 277/2 znajduje się budynek oznaczony w kartotece budynków nr 224, opisany jako handlowo usługowy stacji paliw parterowy wybudowany w 2000 roku o pow. zabudowy 22 m2 oraz dwa zbiorniki LPG o pojemności 4850 m3 każdy, wiata metalowa, mur oporowy i słup informacyjno reklamowy. Na działkach znajduje się rurociąg LPG o długości 5 m, w obrębie budynków plac manewrowy, chodniki, utwardzenia z kostki i asfaltu, trawnik, w pozostałej części działki nie użytkowane porośnięte drzewami i krzakami. Na działkach znajduje się również instalacja kanalizacyjna do szamb oraz kanalizacji deszczowej z separatorami i instalacja paliwowa. Do działek doprowadzona jest sieć wodociągowa, energetyczna, przez działki przebiega sieć wodociągowa woD50 i woD225. Dojazd do działek drogą powiatową 2701 L Wilkołaz - Annopol. Nieruchomość ma kształt nieregularny, zbliżony do wydłużonego trapezu, powierzchnia w części zabudowanej płaska w pozostałej części urozmaicona ze skarpą, różnica poziomów ok. 19m Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego gminy Dzierzkowice (Dzienni Ustaw nr 67 poz 1826 z 20-05-2003 roku) działki położone są w terenie obsługi komunikacji KS.

Suma oszacowania wynosi 651 263,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 488 447,25 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 65 126,30 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO Oddział 1 w Lublinie 29 1020 3147 0000 8102 0091 3707.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

Historyczne ceny