Wróć do listy

Widuchowa, zachodniopomorskie

189 775 zł
189 775 zł/m2
Dom 1,00 m2 Licytacja komornicza Udział % Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 189 775 zł
Miasto Widuchowa
Powierzchnia 1,00 m2
Województwo zachodniopomorskie
Ulica Polna 1a
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 25 303 zł
Numer oferty 189929X444813721
Termin wpłaty wadium 29-06-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Gryfinie Grzegorz Juszczak na podstawie art. 986 4 § 3 kpc podaje do publicznej wiadomości, że o godzinie 10.00 w dniu 30.06.2022 na portalu https://e-licytacje.komornik.pl/ rozpocznie się pierwsza licytacja

ułamkowej części nieruchomości położonej przy ul. Polna 1a, 74-120 Widuchowa, dla której Sąd Rejonowy w Gryfinie Wydział V Ksiąg Wieczystych (adres: ul. Grunwladzka 8, Gryfino, 74100 Gryfino) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.

Opis nieruchomości:
działka nr 260/1, nieruchomość gruntowa o pow. 0,1462 ha, zabudowana budynkiem mieszkalnym o pow. zabudowy ok. 131 m2 położonej: Widuchowa, ul. Polna 1A dla której Sąd Rejonowy w Gryfinie V Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X

Przetarg odbywa się w drodze elektronicznej i zakończy się w dniu 07.07.2022 o godzinie: 10.00 .

Suma oszacowania wynosi 253 033,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 189 774,75 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 25 303,30 zł. Rękojmię należy złożyć na rachunek bankowy komornika 37 1090 1900 0000 0001 1226 2478 najpóźniej na 2 dni robocze przed rozpoczęciem przetargu. Za datę złożenia rękojmi przyjmuje się dzień uznania rachunku bankowego komornika. Wraz z rękojmią licytant zobowiązany jest do podania w systemie teleinformatycznym danych niezbędnych do wydania postanowienia o przybiciu: numeru PESEL, numeru dokumentu stwierdzającego tożsamość i oświadczenia, czy pozostaje w związku małżeńskim, a jeżeli tak, czy nieruchomość zamierza nabyć do majątku wspólnego czy osobistego, oraz do wskazania, czy licytuje we własnym imieniu czy jako pełnomocnik innej osoby, a także innych danych, jeżeli potrzeba ich podania wynika z przepisów odrębnych ustaw.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 11:00. W systemie teleinformatycznym udostępnia się również protokół opisu i oszacowania.