Wróć do listy

Miedzian Góra, dolnośląskie

524 423 zł
3 580 zł/m2
Dom 146,50 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona

Szczegóły

Cena 524 423 zł
Powierzchnia 146,50 m2
Województwo dolnośląskie
Ulica Wrzosowa 19
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 69 923 zł
Numer oferty 188216X440801875
Termin wpłaty wadium 21-05-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Kielcach Włodzimierz Hersztański na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 20-06-2022r o godz. 14:00 w budynku Sądu Rejonowego w Kielcach mającego siedzibę przy ul.Warszawska 44 w sali nr XXII, odbędzie się pierwsza licytacja nieruchomości położonej: 26-085 Miedzian Góra, ul. Wrzosowa 19, dla której Sąd Rejonowy w Kielcach Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X będącej własnością dłużnika xx
Przedmiotowa nieruchomość stanowi działkę gruntu oznaczonego numerem 485/7, obręb 0007 Miedziana Góra, o powierzchni 753m2, zabudowaną budynkiem mieszkalnym parterowym z użytkowym poddaszem, częściowo podpiwniczony, o pow. użytkowej 146,50m2 oraz wolnostojącym budynkiem garażu dwustanowiskowego o pow. użytkowej 40,00m2. Budynki oddane do użytkowania w 2007r.

Suma oszacowania wynosi 699 231,00zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 524 423,25zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 69 923,10zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo książeczce oszczędnościowej banków uprawnionych według prawa bankowego zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika:
Bank Polska Kasa Opieki SA O. w Kielcach al.1000-lecia PP 87 1240 4416 1111 0010 4604 3453 najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg środki muszą wpłynąć na rachunek Komornika.

Zgodnie z przepisem art.976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule.
W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz. 12.00 do godz. 15:00 oraz przeglądać w Wydziale VIII Cywilnym Sądu Rejonowego w Kielcach przy ul.Warszawska 44 pod sygn. VIII Co 249/21 odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego.
Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.
Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.