Wróć do listy

Krotoszyn, wielkopolskie

89 607 zł
2 800 zł/m2
Mieszkanie 32,00 m2 Licytacja komornicza Oferta zakończona
-59%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 89 607 zł
Miasto Krotoszyn
Powierzchnia 32,00 m2
Województwo wielkopolskie
Ulica Sienkiewicza 12a
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 11 948 zł
Numer oferty 188145X440635593
Termin wpłaty wadium 07-07-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Krotoszynie Tomasz Kuderski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 08-07-2022 o godz. 11:00 w budynku Sądu Rejonowego w Krotoszynie z siedzibą przy ul. Sienkiewicza 11, 63-700 Krotoszyn, odbędzie się pierwsza licytacja

lokalu mieszkalnego, którego właścicielem jest xx położonego przy ul. Sienkiewicza 12a/9, 63-700 Krotoszyn, dla którego Sąd Rejonowy w Krotoszynie IV Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. ul. Sienkiewicza 11, Krotoszyn, 63-700 Krotoszyn) prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Krotoszynie Tomasz Kuderski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że: w dniu 08-07-2022r. o godz.11:00 w budynku Sądu Rejonowego w Krotoszynie mającego siedzibę przy ul. Sienkiewicza 11 w sali nr 109, odbędzie się pierwsza licytacja lokalu mieszkalnego należącego do dłużnika: xx położonego: 63-700 Krotoszyn, ul. Sienkiewicza 12a/9, dla którego Sąd Rejonowy w Krotoszynie IV Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW XXXX/XXXXXXXX/X. Sprzedaż licytacyjna obejmuje: 1) lokal mieszkalny zlokalizowany na drugim piętrze budynku wielorodzinnego, składajacy się z jednego pokoju, kuchni, łazienki, korytarza oraz garderoby, Pu=32,00m2, wraz z przynależną piwnicą Pu=1,92m2 Suma oszacowania wynosi 119 476,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 89 607,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 11 947,60 zł. Rękojmia powinna być złożona na konto komornika: Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski SA Oddział 1 w Kaliszu 82 10202212 0000 5702 0301 4719 najpóźniej w dniu poprzedzającym przetarg. Zgodnie z przepisem art.976 §1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły oraz inne osoby wymienione w tym artykule. W ciągu dwóch ostatnich tygodni przed licytacją wolno oglądać nieruchomość w dni powszednie od godz.10:00 do godz.11:00 oraz przeglądać w kancelarii komornika odpis protokołu oszacowania nieruchomości, operat szacunkowy biegłego sądowego, wypis z rejestru gruntów wraz z mapką z akt postępowania egzekucyjnego. Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, że wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję. Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.

Suma oszacowania wynosi 119 476,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 89 607,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 11 947,60 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi. Rękojmię można uiścić także na konto komornika: PKO Oddział 1 w Kaliszu 82 1020 2212 0000 5702 0301 4719.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 10:00 do godz. 11:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie mieszczącym się pod adresem: ul. ul. Sienkiewicza 11, Krotoszyn, 63-700 Krotoszyn.

Historyczne ceny