Wróć do listy

Olsztyn, warmińsko-mazurskie

146 250 zł
2 943 zł/m2
Mieszkanie 49,70 m2 2 pokoje 1 piętro Licytacja komornicza Oferta zakończona
Zdjęcie nieruchomości
-70%
Zakończona
-70%

To różnica pomiędzy ceną wywoławczą za m² tego mieszkania a średnimi cenami ofertowymi mieszkań z tego miasta/dzielnicy z ostatnich 2 miesięcy (średnia wszystkich metraży)

Szczegóły

Cena 146 250 zł
Miasto Olsztyn
Powierzchnia 49,70 m2
Województwo warmińsko-mazurskie
Ulica Jagiellońska 28A
Liczba pokoi 2
Piętro 1
Tryb sprzedaży Licytacja komornicza
Wadium 19 500 zł
Numer oferty 186259X436218581
Termin wpłaty wadium 13-06-2022 Co to znaczy?

Opis

Komornik Sądowy

przy Sądzie Rejonowym w Olsztynie

Michał Napiórkowski

Kancelaria Komornicza, Kościuszki 54/3, Olsztyn,  10-504 Olsztyn

tel. (89) 527 75 30 / fax. (89) 527 75 30

Sygnatura: Km 1871/20

OBWIESZCZENIE O PIERWSZEJ LICYTACJI NIERUCHOMOŚCI

Komornik Sądowy przy Sądzie Rejonowym w Olsztynie Michał Napiórkowski na podstawie art. 953 kpc podaje do publicznej wiadomości, że w dniu 14-06-2022 o godz. 09:30 w budynku Sądu Rejonowego w Olsztynie z siedzibą przy Dąbrowszczaków 44, 10-900 Olsztyn, pokój 301,  odbędzie się pierwsza licytacja

lokalu mieszkalnego, którego  właścicielem jest xx położonego przy Jagiellońska 28A/6, 10-273 Olsztyn, dla którego Sąd Rejonowy w Olsztynie VI Wydział Ksiąg Wieczystych (adres: ul. Dąbrowszczaków 44, Olsztyn, 10-543 Olsztyn)  prowadzi księgę wieczystą o numerze XXXX/XXXXXXXX/X.
Opis nieruchomości:
lokal mieszkalny stanowiącym odrębną nieruchomość nr 6 o powierzchni użytkowej 49,70 m2, (składający się z dwóch pokoi, kuchni, łazienki i przedpokoju), położony na I piętrze trzypiętrowego, wolnostojącego, wielorodzinnego budynku przy ul. Jagiellońskiej 28A w Olsztynie, wraz z udziałem 83/1000 w nieruchomości wspólnej objętej KW: XXXX/XXXXXXXX/X którą stanowi grunt oraz cześci budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali.

Dla nieruchomości Sąd Rejonowy w Olsztynie VI Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą o numerze KW: XXXX/XXXXXXXX/X.

Suma oszacowania wynosi 195 000,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 3/4 sumy oszacowania i wynosi 146 250,00 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest 19 500,00 zł. Rękojmia powinna być złożona w gotówce albo w książeczce oszczędnościowej zaopatrzonej w upoważnienie właściciela książeczki do wypłaty całego wkładu stosownie do prawomocnego postanowienia sądu o utracie rękojmi.  Rękojmię można uiścić także na konto komornika: BGŻ 37203000451110000004219230.

Zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu nie mogą uczestniczyć: dłużnik, komornik, ich małżonkowie, dzieci, rodzice i rodzeństwo oraz osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym, licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji, osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.

W ciągu dwóch tygodni przed licytacją wolno oglądać wyżej wymienioną nieruchomość w dni powszednie od godz. 09:00 do godz. 14:00. Protokół opisu i oszacowania można przeglądać w sądzie mieszczącym się pod adresem: ul. Dąbrowszczaków 44, Olsztyn, 10-900  Olsztyn.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przysądzenia własności na rzecz nabywcy bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te przed rozpoczęciem przetargu nie złożą dowodu, iż wniosły powództwo o zwolnienie nieruchomości lub przedmiotów razem z nią zajętych od egzekucji i uzyskały w tym zakresie orzeczenie wstrzymujące egzekucję.

Użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na trzy dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą uprawomocnienia się postanowienia o przysądzeniu własności.